#IranDeal

دعوت یک کمپین از ایرانیان خارج از کشور رو لبیک گفتیم و به همراه آزاده و علی شال و کلاه کردیم به سمت میدان مل لستمن (Mel lastman، اسم یک میدان در منطقه نورث یورک و محل تجمع و برگزاری خیلی وقایع مربوط به ایرانی هاست). هدف هم اعلام حمایت از توافق انجام شده بین ایران و گروه ۵ + ۱ بود. فکر کنم ۲۰۰-۳۰۰ نفری جمع شدیم، جالب هم بود. اکثرا جوون های بیست تا سی و چند ساله، و پلیس تورنتو هم اولش با دو تا دوچرخه سوار شروع کرد و آخرش ختم به چند تا ماشین و ون شد، نه برای سرکوب و گاز اشک آور! بلکه برای برقراری نظم، و اینکه پیاده رو رو مسدود نکنیم!
خوشمزه ماجرا، یک سری ابله بودن که پرچم های بزرگ اسرائیل و کانادا رو آورده بودن، معلوم نبود اصلا با چی دارن مخالفت می کنن! یک انسان دانشمندی بود که از همه جالبتر بود، کلا زده بود دین اسلام رو منهدم کرده بود! البته آدم بی آزاری بود و فقط پلاکارد چهار قسمتیش موجبات خنده و تفریح امت در صحنه رو فراهم کرده بود. و البته چند تا همزبان (که حیفه اسم هموطن روشون بذاریم) که زیر علم اسرائیل داشتن سینه می زدن و معلوم نبود بالاخره با خودشون چند چندن. یکی از این مشنگ ها که اومد بحث بکنه، گفت می دونید جمهوری اسلامی چه جنایت هایی کرده که دارید ازش حمایت می کنید؟ گفتند خفه بینیم بابا! بعد گفت چقدر از جمهوری اسلامی حقوق می گیرید؟ یاد اون حرف دوستعلی توی سریال دایی جان ناپلئون افتاده بودم، گفتم وقتی تو از اسرائیل حقوق میگیری ما چرا از جمهوری اسلامی نگیریم! یک ابله دیکه برگشته بود به آزاده گفته بود اگر انقدر ایران براتون مهمه، چرا بر نمی گردید ایران؟ آزاده هم گفته بود ما اگر بخواهیم می تونیم برگردیم ایران، خودت چی؟ از اینجا بخوای بری، جایی داری راهت بدن؟!
خلاصه بامزه بود، یک سری هم عکس از مراسم گرفته بودن که احتمالا توی شبکه های اجتماعی هم پخش میشه. منم چندتاییشون رو براتون میذارم اینجا:

20150815_171545

20150815_171727

11907141_10153703380007448_5797928109664122949_n

11907197_10153703380362448_8634501019797897111_n

11892255_10153703380187448_5079062019266456510_n

سرویس دهنده وبلاگ رو عوض کرده ام، لطفا اطلاع بدید که در دیدن صفحات مشکلی دارید یا نه.

۱۵ نظر

 1. این‌همه تعریف از آزاده کردی یه عکسی که آزاده توش باشه نذاشتی :))) قالب وبلاگ هم مشکل نداره از این‌جا که منم :دی

  • امير حسين روشناس

   بله دقت کرده باشی از خودم هم عکس نذاشتم، صرفا بدلیل رعایت پرایویسی! میذاشتم پس فردا سو می کردی خوب بود؟!

 2. اصلا یهودی غیر ابله داریم ؟!

  • امير حسين روشناس

   آره بابا، در کل آدمهای خوبی هستند. ولی مثل ماها، بعضیهاشون هستند که عقلشون پارسنگ ورمیداره!

  • اصلا یهودی غیر ابله داریم ؟! ~ اصلا مسلمون غیر وحشی داریم؟! ~ اصلا مسیحی غیر ریاکار داریم؟! ~ اصلا پزشک غیر پول پرست داریم؟! ~ اصلا مرد غیر خیانتکار داریم؟! ~ اصلا آلمانی غیر نازی داریم؟! ~ اصلا بسیجی غیر کیک و ساندیس خور داریم؟! ~ اصلا ایرانی غیر زیراب زن داریم؟! ~ اصلا مهندس غیر بی سواد داریم؟! ~ اصلا مادر غیر مهربون داریم؟! ~ اصلا آمریکایی غیر هفتیرکش داریم؟! ~ اصلا سفید پوست غیر نژادپرست داریم؟! ~ اصلا عرب غیر کثیف داریم؟! ~ اصلا پدر غیر بی مسئولیت داریم؟! اصلا کانادایی غیر با فرهنگ داریم؟! اصلا جنس چینی غیر آشغال داریم؟! اصلا دانشگاه غیر پولکی داریم؟! اصلا ثروتمند غیر مال مردم خود داریم؟! اصلا فقیر غیر گدا داریم؟! اصلا x غیر y داریم؟! و هزاران مورد دیگه…
   این نوع ادبیات اگر اثر هیجانات لحظه ای باشه که خب یه بحث دیگه اس ولی اگر ناشی از طرز فکر و ایدئولوژی باشه، میشه گفت این طرز فکر (مشت نمونه خروار در قضاوت در مورد انسانها) یکی از دلایل تفاوت حال کانادا و ایرانه و ابته که یکی از مصادیق نژادپرستیه که متاسفانه در این تاریخ (بهمن ماه ۱۳۹۵) ممنوعیت ورود افراد با ملیت ایرانی به خاک امریکا و برخورد غیرمعقول با اونا یکی از مصدایقشه و یه مورد دیگه اینور آب و فلان مورد اون ور و بهمان مورد فلان جای دنیا و ….
   آدم به این فکر فرو میره که انگار زندگی طوری طراحی شده که انسان ها کلا به سمت و سویی خاص نمیرن, انگار تاریخ هی تکرار میشه, انگار داریم همگی به دور خودمون میچرخیم در توهم پیشرفت و تکامل، شاید البته.
   (~ : شما بخوانید “تقریبا شبیه اینه که بگی”)

 3. از اینجایی که من هستم، تمام شهر معلومه

  والا اینجا مشکلی نیست. Dns ها نهایتا ۲۴h درس میشن.
  البته دیروز پروروز بود، دقیقا یادم نیس، گیر داشت اما رفع شد.
  آقای ناشناس یکم روشناس باش 🙂
  یه عکس بذار ببینیمت 🙂

 4. سلام
  گزارش خوبی بود
  ازون جمعیت ۶۰ هزار نفری ایرانی مقیم تورنتو همش ۳۰۰ نفر!

  نه سایتتون هم فعلا مشکلی نداره

  • امير حسين روشناس

   این جمعیت از نورث یورک اومده بود. مناطق دیگه تورنتو نمی دونم خبری بوده یا نه، مثلا می دونم واترلو هم برنامه مشابهی داشتن. یا ریچموندهیل احتمالش هست.

 5. از اینجا(ساوه) که من دارم میبینم عالیه مشکلی نیست تازه نوک برج cn را هم دارم می بینم 😀
  ادمهای ابله هم کاریش نمی شه کرد هر چی حرف بزنی براشون نمی فهمن فقط فک خودت درد میگیره.

 6. اینو یادم رفت یهو اینتر زدم یادم افتاد
  به قول ابن سینا
  به قومی مبتلا شدیم که فکر میکنند خدا جز آنها کس دیگری را هدایت نکرده است.
  نمونه اش همین اسرائیلی های ابله و کودن….

 7. وبلاگت اوکیه و مشکلی نیست

 8. دمت گرم. خیلی خوشم اومد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*