خانه » آیلتس » باز هم آیلتس

باز هم آیلتس

آیلتس - IELTS

قبلا هم گفتم که یکی از بزرگترین مشکلات در راه مهاجرت، بدست آوردن مدرک زبان مربوطه است و اون جاهایی که زبان انگلیسی مد نظره، آیلتس یکی از بزرگترین معضلاته. این وسط برای خود من، آدمهایی جالبن که انگلیسیشون در حد she is a good boy است، بعد اعتماد به نفسشون سقف! یک بار در عمرش امتحان داده و همه رو ۵ گرفته، بعد ازش که می پرسی میگه میشینم دو ماهه می خونم ۴ تا ۷ می گیرم!

چون قول داده بودم در مورد تکنیک های آیلتس بگم، این پست رو می نویسم. قبلش بگم که این نسخه برای من جواب داد، ممکنه برای یکی مفید باشه ممکن هم هست که نباشه. مسئولیتش با خودتون!

آیلتس یک روش خیلی احمقانه و مسخره برای محک زدن دانش زبان انگلیسی شماست. این رو من قبل از هر کسی قبول دارم، اما چاره ای نیست. باید باهش کنار بیایید. من خودم آدمهای متعددی رو می شناسم که زبانشون از من خیلی قویتر بود، اما هیچ وقت نتونستن نمرات سری آخری که امتحان دادم رو کسب کنن. این نشون میده که من زبانم بهتر از اونهاست؟ یقینا نه! من فقط بهتر بلد بودم امتحان بدم.

اگر دانش عمومی زبانتون خوب نیست، باید اول یک فکری به حال اون بکنید. بالاخره یک سطحی از دانش رو داشته باشید تا بتونید نمره قابل قبولی کسب کنید. برای اطلاع افرادی که توی باغ نیستند (مثل اون اول خودم!) باید بگم آیلتس دو نوع امتحان داره: جنرال و آکادمیک. برای دانشگاه اگر می خواهید اقدام کنید، باید امتحان آکادمیک بدید که طبیعتا سخت تره. تفاوتش هم در متون مهارت reading هستش، سایر مهارت هاش با جنرال یکسانه. برای مهاجرت آیلتس جنرال قابل قبوله، یک جایی مثل کانادا که تاکید داره حتما جنرال امتحان بدید ولی استرالیا هر دو رو قبول داره. این هم از مسخره بازی های کاناداست دیگه!

باید برای موفقیت در آیلتس مثل خیلی چیزهای دیگه، استراتژی داشته باشید. من شاید ۲۰-۳۰ تا کتاب رو خوندم. اولین کتابی هم که پیشنهاد می کنم با اون شروع کنید، Target Band 7 هستش. با حال و هوای امتحان، اونطوری که باید آشنا باشید، آشناتون می کنه.

یک سری کتاب خود کمبریج منتشر کرده که من تا جایی که دنبال می کردم، ۸ جلدش بیرون اومده (شاید الان بیشتر شده باشه). اونها رو باید بذارید برای روزهای آخر. چون سبک و سیاقش دقیقا منطبق برامتحانه و اگر از اون اول، بدون تمرین برید سراغ اون، عملا فایده اون کتاب ها رواز بین می برید.

برای آیلتس و مشخصا برای لیسنینگ آیلتس، باید تمرین خود آیلتس روبکنید. گوش کردن به رادیوهای خارجی و نمی دونم اخبار بی بی سی و فیلم و این چیزها، مال آمادگی آیلتس نیست. این ها رو باید قبلا انجام داده باشید. این چیزها برای زمانی خوبه که مثلا شما یکسال وقت بذارین، بصورت مرتب و با برنامه منابعتون رو گوش کنید و بصورت کلی مهارت گوش کردنتون رو بهتر کنید. فیلم دیدن و موارد مشابه هم همینطوره، فقط بصورت تفننی خواهد بود و در دراز مدت میتونه تاثیر گذار باشه، ولی اینکه دو ماه گوش کنید و انتظار داشته باشید که بابت این مسئله نمره خوبی توی لیسنینگ می گیرید، با کمال تاسف باید بگم که من فکر نمی کنم محقق بشه. برای آیلتس، باید آیلتس بخونید.

من کاری که کردم این بود. تقریبا تمااااااااام منابعی که در دنیا برای لیسنینگ آیلتس وجود داشت رو بدست آوردم.
کمبریج رو گذاشتم برای ۱۰ روز آخر. توی زمانی که فرصت داشتم (نزدیک دو ماه) هرشب روش کار کردم. روزهای اول (یا بهتر بگم شبهای اول) کتابهایی رو کار کردم که تمرین لیسنینگ بودن، خود امتحان نبودن. اوائلش قراره که شما یاد بگیرید چطوری گوش کنید، پس وقت امتحان دادن الان نیست. الان باید خودتون رو عادت بدین که چطور گوش کنید و چطور اطلاعاتی که اون اراذل داخل نوار میگن رو بکشید بیرون. همتون هم می دونید که آیلتس یه جورایی بازتاب عقده های سادیسمی طراحان سواله، بنابراین اصلا نباید تعجب کنید که سوالات در حد اعلای پدر سوختگی طراحی شده باشن. در این راه شما مجاز به هر گونه استفاده مجاز و غیر مجاز از توانائیهاتون هستید. من خودم کاری که گاهی می کردم (و ممکنه یه عده از نظر اصول کلی تعلیم و تعلم زبان مخالفش باشن) این بود که حداقل سوالات رو به زبون فارسی می نوشتم. شاید از نظر شما اینکار حرفه ای نباشه، اما من نظر هیچ کسی رو لازم نداشتم و مهم هم نتیجه نهاییه. بنابراین اصول ارزشی آموزش و روال صحیح زبان خوندن و سایر این جفنگیات کلیشه ای رو بریزید دور و راهی رو برید که شما رو به هدفتون برسونه! من وقتی نمره ام رو گرفتم، هیچ کس نگفت که چون ورداشته بودی برای بعضی سوالات معنی فارسی کلمات رو نوشته بودی، ارزش نمره ۸٫۵ که گرفتی پایین اومده. بعد آیلتس یه عمر فرصت دارین بشینین از روی روال صحیح و منطبق بر استاندارد های آکادمیک زبان یاد بگیرین، پس کارو برای خودتون سخت نکنین! هر طور راحتید و حال می کنید سعی کنید که نمره خوب بگیرید.
این معنی فارسی سوالات، مخصوصا در مورد سوالات چند گزینه ای برای من معجزه کرد. چون مغز ما عادت داره که به فارسی فکر کنه، ۲۰ ۳۰ سال اینطوری عادت کرده. حالا نمی تونید زیر فشار عصبی امتحان از اون بدبخت بخواین که براتون ظرف ۴۰ دقیقه انگلیسی فکر کنه. حداقل وقتی اون فلان فلان شده داره تند تند حرف می زنه، با یه نگاه به معنی فارسی می تونید بفهمید ازتون چی خواستن. بشرطی که اینجا هم نیایید کلمه به کلمه سوال رو معنی کنید و با خط خوش بنویسید! نکته اصلی سوال که باید دنبال چی بگردین رو در یکی دو کلمه به فارسی جلوی سوال بنویسید. بازم میگم که این روش من بود، اگر شما با روش دیگه ای حال می کنید که همون کارو بکنید. مشابه این روش رو معلم های آیلتس میگن، که کلمات کلیدی رو زیرش خط بکشید. من منتها با معنی فارسی کلمات راحت تر بودم.
خوب، بعدش من رفتم سراغ سایر کتاب ها که امتحان داشتن. هر شب یک یا دو تا امتحان می دادم. کار بسیار مفید دیگه ای که می کردم این بود که تمام لغت هایی که بلد نبودم یا غلط زده بودم رو یادداشت می کردم. میشه گفت دامنه لغاتی که توی امتحان های لیسنینگ میاد در ۹۰ درصد موارد تکراریه. بعد از یک ماه و خورده ای، یه لیست جامع از لغات داشتم. توجه نکردن به شروع شدن کلمات با capital مثل اسامی روزهای هفته، ماه، اول تمام عناوین مثل The Main Hall و ذکر کردن – (خط فاصله) در لغتهایی مثل keep-fit و … چیزهایی هستند که شما مطمئنید درست نوشتید و نمره اش رو نمی گیرید.
ده روز آخرهم خود کمبریج رو خوندم. شبی دو تا یا سه تا تست می زدم. توی این مدت دیگه مغز آدم یاد می گیره که چطور تحت شرایط سخت بتونه درست عمل کنه.
روز امتحان. روز امتحان خیلی مهمه که این چند تا کار رو بکنید:

 1. اون لیست لغاتی که آماده کرده بودین رو همراه خودتون داشته باشید و توی راه مرورش کنید. اگر موردی توی امتحان بیاد و شما توی لیست داشته باشینش و بازم غلط بزنید، من فکر می کنم عاقلانه ترین راه committing suicide باشه!
 2. یکی از امتحانات کمبریج به همراه جوابهاش و فایل صوتیش رو روی موبایل یا MP3 player همراه خودتون ببرید. توی راه که میرید هم به اون نوار گوش کنید و هم از روی متن همراهتون سعی کنید جواب سوالات رو پیدا کنید. کلیدش هم که همراهتونه، برای چک کردن.
  دلیل این پیشنهاد اینه که مغز شما – که یاد گرفته فارسی فکر کنه – صبح هم همچنان همونطوری فکر می کنه. برای اینکه یکم از اون حال و هوا بیارینش بیرون، باید یه تکون بهش بدید و آمادش کنید که انگلیسی بشنوه. وگرنه این آمادگی رو باید سر جلسه بدست بیارید که به معنی از دست دادن نمره است.

برای این پست – که خیلی هم طولانی شد – کافیه. در پست های بعدی در مورد سایر مهارت های آیلتس می نویسم.

پی نوشت: بعد از حدود ۴ سال، یک متن دیگه نوشته ام که اینجا می تونید بخونید. در مورد ساختار سوالات کمک می کنه.

پی نوشت ۲: این نوشته قدیمیه و دوستان خیلی زیادی از من خواسته اند (و همچنان میخواهند) که منابع خودم رو براشون ارسال کنم. توجه کنید که منابع در اختیار من هم، مثل همین نوشته خیلی قدیمی هستند و موارد بسیار دیگه ای منتشر شده اند که بسیار مناسبتر از اینها هستند. بنابراین دنبال اون موارد باشید و بیخیال اینها بشید (چون فکر نمی کنم دیگه خیلی بدردبخور باشن).

۴۷۲ نظر

 1. امیر حسین همون سالهای دور که با هم همکلاس بودیم تکنیک فارسی نوشتن رو به من گفتى و من هنوز استفاده میکنم!! یه بارى که امتحان آیلتس دادم ٨ گرفتم لیسنینگ رو پس به همه توصیه میکنم استفاده کنن

  • سلام من به ایلتس هفت احتیاج دارم میتونید منابع و کتابهایی که استفاده کردین رو معرفی کنین

   • سلام. منم هدفم مهاجرت به خارج از کشوره و تنها مشکلم زبان هست. سطح زبانم اینترمدیت هست. باید آیلتس ۶/۵ بگیرم. اینقدر کتابای نامربوط خوندم که راهمو گم کردم. لطفا کتابها یا جزوه هایی که برای آیلتس خوندین بهم معرفی کنین یا برام بفرستین.
    سپاس از صبر و حوصله تون

  • سلام میشه منابعتون رو برای من هم بفرستید ممنون از مطلب خوبتون

 2. سلام
  من درست متوجه نشدم وقتی کتاب و تست میخوندین فارسی هاشو مینوشتین یا سر امتحان؟
  بعد یه سوال دیگه این کتابهای کمبریج فقط آخری یعنی ۹ را بخریم کافیه یا باید به ترتیب خوند؟

  • امير حسين روشناس

   سر امتحان
   کمبریج ها رو بذارید برای آخر. ۱ و ۲ هم بیخوده و نمی خواد بخونید، خیلی قدیمی شده. بقیه رو دیگه خیلی ربطی نداره ترتیب رو رعایت کنید یا نکنید. هرکدوم ۴ امتحان مستقل دارن.

 3. به نظر شما اگه آزمون آیلتس,رو در خانه , با نرم افزار های,شبیه ساز آزمون -تمرین کنیم , میتونه نتیجه خوبی داشته باشه ؟
  شما برای امادگی ازمون , خودتون , همه مطالب رو خوندیدن یا کلاس امادگی هم رفتین ,, چون اینجا اصلا کلاسهای زبان کیفیت ندارن و فقط جیب مردم رو خالی میکننن , من زبانم در حد متوسط هستش , و میتونم خود آموز یاد بگیرم , اما نمیدونم برای آیلتس باید حتما کلاس برم یا نه ؟

  • امير حسين روشناس

   من فقط برای رایتینگ کلاس رفتم, بقیه اش صرفا مطالعه خودم بود. اما ایلتس یک سری قلق داره که اون ها رو باید بدونید.
   اگر برسم در موردش صحبت خواهم کرد.

   • سلام
    اگه به دوران بی سوژگی برگشتید و فرصت داشتید خیلی لطف میکنید که از اون قلقا بگید.
    تشکر فراوان

 4. من دو سه ماه زوم کرده بودم روی خوندن واسه ایلتس و بعدشم اقدام واسه کانادا اما بدلایلی مثل عدم تعریف هدف مشخص از مهاجرت و نزدیک شدن به ٣۶ سالگی و تاخیر در ازدواج از خیر رفتن به کانادا گذشتم … تمام گفته های اقای امیرحسین رو ١٠٠٪ تایید میکنم … ایلتس اصلا محک خوبی برای سنجش سطح زبان نیست … فقط یکسری نکته و مهارت رو باید خوب بلد باشید و استرس رو از خودتون دور کنید تا بتونید نمره لازم رو کسب کنید

 5. سلام دوستان امکانش هست فایل ها ومنابع تون رو به اشتراک بگذارید من زمان چندانی ندارم و باید در اخذ این مدرک موفق بشوم اگه لطف کنید و در جمع آوری منابع مناسب راهنمایی ام کنید ممنون می شم

 6. سلام و وقت بخیر
  اگر فرصت داشتین می تونید منابع ای که برای لیسنینگ استفاده کردین رو برای من بفرستید؟

  سپاسگزارم

 7. سلام. منم هدفم مهاجرت به خارج از کشوره و تنها مشکلم زبانه. اینقدر کتابای نارمبوطو مربوط خوندم که راهمو گم کردم. لطفا ککتابها یا جزوه هایی که برای آیلتس خوندین بهم معرفی کنین یا برام بفرستین.

 8. سلام.داداش من سطح زبانم در حد همون she is a good boy اه
  یکسال هم فرصت دارم آیلتس ۷ بگیرم زیر ۷ هم فایده ای واسم نداره خدایی راهنماییم کن که چکار کنم

  • امير حسين روشناس

   عزیز جان من معجزه نمی تونم بکنم. باید زبان انگلیسیت در حدی قوی باشه که بشه در مورد تکنیک های آیلتس کار بکنی. نسخه فوری هم نداره، باید براش وقت بذاری و بطور جدی بخونی. اگر وقتت و حوصله ات اجازه میده، کلاسهای فشرده زبان رو ثبت نام کن و دانشت در مورد آیلتس رو بالاتر ببر.

 9. با سلام جناب روشناس ، بنده یه برنامه ریزی یکساله برای تقویت زبان و اخذ ایلتس در پیش دارم اما منابع جامعی در دست ندارم ( مخصوصا لیستنینگ ) اگه ممکنه جزوه / کتاب و فایل هایی که استفاده کردین رو ایمیل بفرمائید. ضمنا امکان برقراری ارتباط با شما از طریق واتس اپ ، وایبر و… وجود داره ؟

 10. سلام خوبین؟ منم میخوام امتحان آیلتس بدم و برای اقامت اقدام کنم میشه منابعتون رو برام ایمیل کنید

 11. میشه لطفا منابع رو برای من هم بفرستید.ممنون میشم

 12. آقا سلام و خدا قوت .
  ممنون میشم محبت کنی و این منابع رو هم برای من بفرستین . راستی آقا یه پیشنهاد دارم : در صورت امکان این منابع رو روی اینترنت آپلود کنید و لینکش رو اینجا بزارین تا ما مرتب زنگ در خونه شما رو نزنیم و فرار کنیم 🙂 ؛ خودمون مثل یه بچه باادب بریم و دانلود کنیم .
  ممنون که هستین .
  یا حق

 13. سلام . لطفا در صورت امکان منابع خودتون برا من هم بفرستید.
  با تشکر از راهنمایی های کاملتون

 14. ممنون از محبتتون امیدوارم همیشه موفق باشید

 15. امکان داره منابعی رو که برای تقویت لیسنینگ خوندین رو برام بفرستین؟؟؟؟

 16. سلام
  لطفا اون منابع را برای منم بفرستید ممنون

 17. سلام من تازه با وبلاگ تون آشنا شدم تا صبح بیدار میمونم و میخونم . میشه منابع رو برای منم ایمیل کنید. ممنون میشم

 18. سلام آقای امیر حسین
  واقعا معذرت میخوام ولی میشه خواهش کنم برای من هم منابعی که مطالعه کردین را ارسال کنین؟
  همونطور که سایر دوستان گفتن کاش لینک منابع موجود بود تا ما انقدر به شما زحمت نمی دادیم.
  من باید تا اسفند ۹۵ آیلتس بالای ۷ بگیرم در حالی که از دی ۹۴ قراره شروع کنم
  پیشاپیش از لطف و مساعدت شما سپاسگزارم

  • امير حسين روشناس

   اشکالی نداره خانم، براتون ایمیل کردم.

   • سلام، بنده هم مدتهای مدیدی با این غول بی شاخ و دم در حال کشتی گرفتنم، ممنون میشم تگه بزرگی کنین منابع رو هم برای بنده ارسال کنین، سپاسگزارم

 19. مرسی از توضیحات مفید و کاملتون لطف میفرمایید منابعتون رو واسه منم ارسال بفرمایید هم آیلتس هم اگه امتحان فرانسه دادید منابع فرانسه تون رو.بینهایت ممنونم

 20. سلام میشه لطفا منابع رو برای من هم بفرستید

 21. سلام
  اگه ممکنه منابع رو برای من هم بفرستید

 22. سلام ممنون بابت ارسال فایل های آیلتس. بجز فایل هایی که شماره داره برای استفاده بقیشون باید ترتیب خاصی در نظر گرفت یا اینکه فرقی نداره؟ و اینکه یکی از فایل ها دانلود نمیشد اگه لینکش مشکل داره لطفا اصلاح کنید که بتونم دانلود کنم.
  http://www.roushenas.com/ielts/IELTS_Secrets.zip

  این لینک پاسخگو نبود.
  بازم ممنون از لطف و کمک هاتون

 23. سلام من تازه با وبلاگ شما اشنا شدم مطالب بسیار کمک کننده است تشکر.
  میشه لطفا منابع رو برای من هم بفرستید بینهایت ممنون.

 24. از ارسال منابع متشکرم.امیدوارم همیشه موفق باشید.

 25. سلام
  من قصد داشتم دنبال منابع آیلتس بگردم و اونها رو پیدا کنم که طبیعتا اولین جایی سر زدم وب شما بود
  اگر امکانش هست منابع ایلتس رو واسه منم ایمیل بفرمایید
  حالا پر رویی هم میشه بگم هر چهارتا اسکیل رو ولی …لطف میکنید

 26. سلام.روزتون بخیر.
  من چندین ماه هست از خوانندگان وبلاگتون هستم البته از طریق سرج با وبلاگتون اشنا شدم.ولی یکی از دوستان تلگرام هم خیلی از شما تعریف کرد.دوست داشتم بابت وبلاگتون از شما تشکر کنم و اینکه چند تا سوال از خدمتتون داشتم در صورت تمایل و داشتن زمان خوشحال میشم جواب بدید و از تجربیاتتون استفاده کنم
  همسر من ایلتس ۶ دارند ولی هرچه تلاش میکنند نمرشون بالاتر نمیره.به نظر شما چطوری میتونه موفق بشه؟اگر میشه لطفا فایل های زبانتون را برای من ایمیل کنید.
  با تشکر

 27. سلام
  لطفا منابع را برای منم ارسال کنید

 28. سلام
  ممنون از راهنمایی هایی که برای سایرین می کنین.
  اگر امکانش هست منابع لیسنینگ رو برای من هم ارسال کنید.
  با تشکر

 29. سلام ممنونتون میشم اگه این منابع رو برای من بفرستید.

 30. سلام منم الان دیدم کوپن اعلام شده همه منابع را میخوان D: بی زحمت اگه اشکالی نداره واسه منم بفرستین.
  من اینترمدیت هستم ان شاء الله شهریور۹۵ آزمون دارم.

 31. با عرض سلام و خسته نباشید.

  من هم برای مهاجرت نیاز فوری با مدرک ایلتس دارم. زبان انگلیسیم هم بد نیست و حدود سه ماه فرصت دارم و میخوام ایلتس ۶٫۵ به بالا بگیرم. لطفا اگر امکان داره م منابعتون رو برام ایمیل کنید. همچنین اگر دستور کار و برنامه مناسبی برای تمرین و مطالعه در نظر دارید برام بفرستید تا احتمال رسیدن به آمادگی و موفقیتم در امتحان بیشتر بشه. با تشکر از مطالب خوب و ارزنده ای که ارائه می دهید.

 32. سلام اقای روشناس عزیز لطفا اگه امکانش هست واسه بنده هم منابع خودتون رو برای مهارتای ایلتس بفرستین.بی نهایت سپاسگذارم.

 33. راستی تو هیچ پست دیگه ای هم درباره ایلتس نوشتین یا نه ؟خودم گشتم ندیدم

 34. سلام
  ممنون از وبلاگ خوبتون
  لطفاً منابعتونو برای منم بفرستید .
  بسیار متشکرم

 35. سلام ایلتس من در حد ۶ الی ۶٫۵ است بدلیل شرایط سنی باید هر په سریعتر ایاتس ۷ اکادمیک بگیرم در تمام بندها لطفا اگر منابعی دارید یا راهکاری در این برهه حساس از شما ممنون میشم.۲-۳ ماه بیشتر فرصت ندارم .بسیار ممنون

 36. سلام اگر امکانش هست منابع آیلتس و برای من ایمیل کنید لطفا

 37. سلام امیر حسین عزیز. امکانش هست لینک چند تا منبع مخصوصا برای listening و speaking برای من بذارید (لینک منابع صوتی) . ممنون

 38. محمّد ابوالقاسمی

  با عرض سلام
  من دارم واسه کبک اقدام می کنم؛ مترجم زبان انگلیسی هستم دانش زبانیم هم بد نیست اما تا حال آیلتس ندادم. الان که بهمن ماهه من تا ۳ ماه فرصت دارم نمره بالای ۷٫۵ تو هر چهار اسکیل بدست بیارم!! جدای اینکه باید تف فرانسه هم بدم!!!! در صورت امکان تمامی منابع رو واسه من هم زحمت بکشید، و اینکه راجع به زبان فرانسه هم اگه چیزی میدونید واسم بنویسید که مکالمه رو چطور می تونم تقویت کنم توسط نت البته! واقعاً شرمندۀ محبّت شما بزرگوار هستم..
  ممنون و با آرزوی سلامتی

 39. سلام.ممنون از اطلاعات مفیدی که دادین.امکان داره منابعی رو که برای ایلتس نیاز هست رو برای من ایمیل کنید؟از لطف شما سپاسگزارم.

 40. سلام.
  اول از نوشته های مفیدتون ممنون.

  من خواستم تجربه شخصیمو بگم. بنظرم برای هر کس روش مطالعه و میزانش متفاوته با توجه به سطوح مختلفی که دارن. من خودم دو ماه و نیم خوندم و هیچ کلاسی نرفتم. کتابای کمبریج رو فقط زدم چون استانداردن سوالاش. و تو سایت ielts-blog.com سابسکرایب کردم تا موضوعات آخرین امتحانا رو برام بفرسته و منم تمرین کنم. روزانه همه مهارتا رو کار کردم. بنظرم نباید همه منابع رو خوند چون خیلی از منابع سوالاشون استاندارد نیس اصلا. من هر کدوم از کتابای کمریج رو تقریبا ۷ ۸ بار زدم. کتابای آیلتس پلاس رو هم همینطور. وبسایت آیلتس آفرینش هم چنتا کتاب خوب معرفی کرده برای دانلود که من یکیش رو دانلود کردم و واقعا مفید بود متاسفانه اسمش رو خاطرم نیس. خلاصه از همه اینا مهمتر تمرین تمرین تمری و تمرینه. من رایتینگم ضعیف بود. حدود ۶ بودم. ولی تو این دو ماه و نیم ارتقا دادم خودمو. نمره کل آیلتسمم بد نشد. ۸ شدم. لیسنینگ ۹، ریدینگ ۷٫۵، اسپیکینگ ۷٫۵ و رایتینگ ۷ شدم. متاسفانه ریدینگ ۳ تا اشتباه داشتم که دوتاش میدونم به خاطر این بود که جوابمو ناخوانا نوشته بودم. پس یه توصیه دیگه اینه که تو امتحان حتما خوانا بنویسید. به تاریخا و اسامی و زمانتون دقت کنید. 🙂

 41. امیر جان یه سوال.اینکه میگن اگه بری تو محیط و خیلی راحت یاد می گیری و خیلی تاثیر داره.آیا به نظرت این.موضوع خیلی تاثیر داره.
  الان برنامه منو تو تموم شد تازه..امیر کاش شرکت میکردی تو برنامه خوانندگی من و تو .

 42. عجب جانی گفتی.؟!!
  یک دنیا توش علامت سوال و تعجب نهفته هست.

 43. سلام
  امکانش هست خواهش کنم منابع مطالعاتی رو برای من هم ایمیل کنید.

  سپاسگزارم

 44. سلام آقای روشناس.وقتتون بخیر. میشه ازتون خواهش کنم اون منابع آیلتس رو برای من هم ارسال کنید.
  بی نهایت ممنونم.

 45. سلام آقا امیر

  اگر ممکنه منابع آیلتس که مطالعه کردید برای منم بفرستید.

  با تشکر

 46. سلام.وقت بخیر.میشه لطف کنید منابع رو برای من هم بفرستید.ممنونم

 47. سلام
  ممنون میشم برای من هم منابع آیلتس ارسال کنید.
  با تشکر

 48. سلام!
  من دانش عمومی زبانم خوبه (مثلا زبان کنکورو ۹۰ درصد زده بودم) و متنا رو راحت متوجه میشم
  ولی سیزن اول How I met your mother رو شونصد بار با زیرنویس فارسی نگاه کردم ولی هنوز خیلی از حرفاشونو نمی فهمم به انگلیسی چی گفتن!
  و کلا فیلمارو بدون زیرنویس درست نمی فهمم!
  و هر وقتم قراره یه نیتیو انگلیسی حرف بزنه همیشه استرس دارم که نفهمم چی میگه!
  توصیه ی شما چیه؟

  • امير حسين روشناس

   از محتواهای رسمی تر استفاده کنید. در فیلم ها اولا خیلی اوقات اصطلاحات کوچه بازاری استفاده می کنن که فهمشون کار دشواریه. در ثانی لهجه های افراد و همینطور طرز تلفظ کلماتشون برای شنونده نامانوس تره. دقت کنید، وقتی اخبار گوش میدید گوینده ها قابل فهم تر حرف می زنند یا وقتی سریال در حاشیه می بینید؟!
   از وبسایت رادیو و تلویزیونهای انگلیسی زبان استفاده کنید، قبلا یک پست در همین مورد نوشته ام.

 49. سلام امیر آقای گل
  پروژه NCC بانک مسکن رو یادتونه…
  در خدمت شما بودیم
  این منابع رو ارسال کنید مچکرات خواهیم شد
  سپاس

 50. من از خوانندگان وبلاگ شما هستم و مثل بقیه در آیلتس مشکل دارم.میشه اگر زحمتی نیست منابعتون رو واسه منم بفرستین.با تشکر از زحماتی که میکشین

 51. با سلام خدمت شما
  اگر ممکن است منابع را برای من هم بفرستید
  با سپاس

 52. Salam bebakhshid gooshi man farsi nadare
  Mamnoon az weblog aaaaaaaliiiitun
  Mishe MANABE ielts ro baraye man ham ersal konid?

 53. جناب آقای امیر حسین خان با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما…من چند روزیه که با وبلاگ شما آشنا شدم و اول از همه به خاطر شجاعت و اراده ای که در امر مهاجرت داشته آید به شما تبریک می گم …چند تا از وب نوشته هاتون رو خوندم و از ادبیات جالبه شما لذت بردم…من هم ۲ سالی هست که به فکر مهاجرت افتادم و البته متاهل با یک دختر ۶ ساله …۳۵ سال دارم و مدرکم کارشناسی آشپزی ملل هست …آیا اطلاع دارین که وضعیت کار در این صنف در کانادا چه طوره ؟حالا چه برای استخدام یا تاسیس یک رستوران ؟ در لیست کار یابی کانادا هر ساله مشاغلی به نام Sheff & cook ارایه میشه اما نمی دونم از نظر درآمد این گونه مشاغل در چه سطحی هستند ….با تشکر

  • امير حسين روشناس

   بهتون توصیه می کنم با یک مشاور مهاجرت (که بسیاری هم خدمات مشاوره رایگان ارائه می کنند) مشورت کنید. بنده هر حرفی بخوام بزنم، مستند نخواهد بود.

 54. راستی با عرض پوزش …می خواستم خواهش کنم اگه امکان داره منابع زبانتون را برام ایمیل کنید …با سپاس فرآوان

 55. جناب مهندس بسیار ممنون از لطفتون بابت منابع …..

 56. سلام.اگه ممکنه برای من منابع آیلتس رو ارسال کنید

 57. سلام…
  من تازه با وبلاگ شما اشنا شدم .. توضیحات خوب و تقریبا جامعی برای مهاجرت و غیره گفتید ….من و همسرم قصد مهاجرت گرفتیم و به اولین مانع زبان رسیدیم که وبلاگ شما در اینترنت پیدا کردم…اگر ممکن هست منابعی که برای زبان استفاده کردید لطفا بر ای من ایمیل کنید تا اولین مانع گذر کنیم.
  بازهم ممنون از مطالب وبلاگتون و توضیحات کاملتون

 58. سلام خیلی خیلی ممنون از وبسایت جامع و کاملتون..من از دیروز که سایتتون رو پیدا کردم دارم میجوومشش…
  من هم چند وقتیه دارم اطلاعاتم رو کامل میکنم برای مهاجرت.ممنون از اطلاعات خوبتون.میخواستم اگه امکان داره منابع آیلتس رو واسه من هم ایمیل کنید.هزاران بار ممنون و سپاس

 59. سلام خدمت شما…خسته نباشید.
  من تازه با وبلاگ شما اشنا شدم.. و برای امتحان آیلتس دارم آماده میشم..
  و واقعا ازتون ممنون هستم که با حوصله و وقت به همه کامنت ها پاسخ می دید..
  و می خواستم خواهش کنم بی زحمت منابع رو برای منم ارسال کنید.. از جمله لیسینینگ ..خیلی ممنون… موفق باشید

 60. سلام آقای روشناس
  ممنون از مطالب مفیدتون
  امکانش هست منابع رو برای من هم ارسال کنید.
  سپاسگزارم

 61. با سلام و خسته نباشید
  مطالب وبلاگتون خیلی مفید لطفا ادامه بدید و مارو راهنمایی کنید.
  من دارم برای کانادا اقدام میکنم، فقطم آیلتس مونده لطفا منابع رو برای من هم ایمیل کنید.
  خیلی خیلی از لطفتون سپاسگزارم.

 62. آقای روشناس بازم سلاممم…
  من تازه کلاسای آیلتس ثبت نام کردم…البته preielts هست فعلا… حدود ۵ ماهه میخوام آیلتس ۷ بگیرم…
  یه چندتا سوال داشتم..اول برای افزایش دامنه لغاتم چه کنم؟چه کتابی مطالعه کنم؟برای گرامر چطور؟روش لیسنینگ رو از روش شما میرم…ولی برای writing و گرامر و لغات و speaking نمیدونم چه کنم؟روزی چندساعت باید مطالعه کنم که جواب بگیرم؟در ضمن انگلیسیم در کل خوبه و توانایی ارتباط برقرار کردن دارم

  • امير حسين روشناس

   سلام
   یک سری کتابهایی رو انتشارات آکسفورد منتشر کرده برای تقویت Vocab. متاسفانه اسمشون بخاطرم نیست ولی فکر کنم جلدش آبی سورمه ای (شاید هم نارنجی!) بود. کتابهای بسیار خوبی هستند. گرامر هم باز همون سری انتشارات آکسفورد خیلی مناسبند. فکر می کنم گرامر نارنجی بود و Vocab آبی سورمه ای.
   رایتینگ، فقط و فقط نوشتن و تمرین. و البته خواندن نمونه رایتینگهایی که این روزها روی اینترنت خیلی هم زیاد هستند.

  • Vocab کار یه شب دو شب و یک ماه دوماه و ۴ ماه نیست! Vocab خیلی نیاز به تمرین داره. باید تمام زندگیتونو با ENG گره بزنید. رایتینگ فقط نوشتنه و دونستن تریک ها و کلمات مخصوص و خب قواعد. اسپیکینگ هم باید موضوعات رو بخونید و مثل امتحان زمان تعیین کنید و اول سعی کنید فارسیش رو تو ذهنتون بیارین و بعد تبدیلش کنید به انگلیسی و بعد صداتون رو هم ضبط کنید! اینارو از کسی بشنوید که ۳ بار شرکت کرده و ۶٫۵ یا ۶ گرفته :)))) و نتونسته به ۷ برسه! چون خودم این کارا رو نکردم… اینا حواب میده البته بگم که سعی کردم کمی توی دور آخر اینا رو رعایت کنم و نتیجه ۰٫۵ نمره در Overall افزایش داشت 🙂

 63. سلام میشه منابع رو برای منم بفرستید ممنون میشم .

 64. سایت http://www.irlanguage.com میتونه کمک مفیدی به دوستان برای دانلود کتاب های زبان انگلیسی از جمله کمبریج و آکسفورد بکنه 🙂

 65. سلام و دست مریزاد
  لطفا منابع خودتون رو برای lesteningبرام ایمیل کنین
  ممنون از لطف شما

 66. سلام
  ممنون میشم منابع رو برای من هم ایمیل کنید
  متشکرم

 67. سلام
  لطفا منابع را برای من هم ایمیل کنید
  متشکرم

 68. سلام و سپاس از مطلب خوبتون . من اواخر مرداد برای آزمون ثبت نام کردم ولی هنوز به طور جدی شروع نکردم برای خوندن و نمیدونم میتونم در ۲ ماه به نمره ۶٫۵ برسم یا خیر.سطح زبانم متوسطه . ضعف زیادی در لیسنینگ و رایتینگ دارم . ممنون میشم برام منابع رو ارسال کنید .ضمن اینکه میخواستم بدونم چه آزمون هایی رو هر روز انجام میدادید؟ (این بی ربطه ولی اگر در اصفهان استاد خوبی سراغ داشتید از معرفی سپاسگزار خواهم بود )
  با تشکر فراوان

 69. سلام عرض ادب و احترام. بنده قصد دارم برای ادامه تحصیل مهاجرت کنم. رزومه خوبی دارم فقط سطح زبانم خیلی خیلی پایینه. ۱٫۵ سال هم فرصت دارم. خواستم ازتون خواهش کنم که این منابع رو برای بنده هم ارسال کنید.ممنونم

 70. سلام. ممنون از اینکه مارو راهنمایی می کنید. ببخشید این منابع که صحبتش هست و برای بچه ها میفرستین برای هر ۴ مهارته یا فقط لیسینینگه؟

 71. سلام
  ممنونم از راهنمایی های بی دریغتون.میشه خواهش کنم منابع رو برای من هم ایمیل بفرمایید.

 72. امیرحسین خان فکر کنم شما تو دوران مدرسه جزو اون دسته از کسایی بودی که به ندرت لای کتابو باز میکنن و سر آخر بالاترین نمره رو میگیرن!! اینکه تو ازمون ایلتس سری اول نمره ۶٫۵ بگیری و سری دوم ۸٫۵ حسرت برانگیزه ولی دمتون گرم خداییش! خوشم میاد ازین تیپ ادما!! تو یکی از همین موسسه های زبان استادش میگفت واسه ایتلتس ۷٫۵ به مدت یکسال روزی ۷ ساعت باید زبان خوند!!

  • امير حسين روشناس

   نظر شما هم محترم! اما نمیدونم بر چه مبنایی این فکر رو کردید, من یک سال روی ایلتس تمرکز کردم.
   نظر اون استاد هم محترم, اما مشخص نکردن چه سطح زبانی باشی و بخوای به ۷.۵ برسی روزی ۷ ساعت باید بخونی! زبانت ۰ باشه بخواهی ۷.۵ بگیری, روزی ۲۵ ساعت هم شاید کافی نباشه. بعد هم ایلتس اصلا ربطی به دانش زبان نداره. چند نفر از دوستان نزدیک من زبانشون بسیار بهتر از من بود اما هیچ وقت نتونستن به نمره های من نزدیک بشن.
   صرفا جهت اطلاع, آخرین بار من ۲ تا امتحان به فاصله یک هفته دادم و هردو ۷.۵ شد. توی این دو تا امتحان لیسنینگ یکی رو شدم ۸.۵ یکی هم ۸. حالا شانسی و شب امتحانی اینطوری شده باشه رو خدا میدونه و البته الان دیگه اهمیتی نداره. دغدغه های الان مسائل بزرگتریه.

 73. مزاح کردم امیرحسین خان! ولی در کل بازم معتقدم هوش نسبتا بالایی دارین! در هرصورت واستون ارزوی بهترین ها رو دارم. ممنون میشم اگه منابع لیسینیگ رو واسم ایمیل کنین.

 74. سلام اقای روشناس.میشه ازتون خواهش کنم برای من هم منابعتون رو بفرستین؟قبلا ازتون ممنونم

 75. سلام ، من ۲۶ تیر امتحان دادم میتونم بگم با اینکه تمام کمبریجارو تست لیسنو زده بودم واقعا تو امتحان خراب کردم و چند جا جاموندم و ریدینگ هم طبق معمول با زمان اصن نمی تونم بزنم تو خونه هم همه تستای ریدینگو بدون زمان میزدم عالی ولی با زمان نمی تونم ! مشکلم همین دوتا بود تو امتحان ، واقعا ناراحتم نمی دونم چطوری دوباره بخونم !!

 76. من نمره رایتینگم ۶٫۵ و نمره اسپیکم ۷ شده ولی نمره ریدینگ و لیسنم ۴٫۵ شده ، چکار کنم کمکم کنید ، لطفا فایل ها رو برای منم بفرستید و راهنماییم کنید چکار کنم

 77. سلام آقای روشناس میشه منابع تون رو برای منم بفرستید ممنون میشم اگه زحمت بکشید

 78. سلام ضمن تشکر از راهنمایی های ارزشمندتون در صورت امکان منابع رو برای بنده ارسال نمایید.

 79. سلام.اگه ممکنه برای من منابع آیلتس رو ارسال کنید

 80. سلام ،ممنون میشم این منابع را برای من هم ارسال کنید،چون واقعا محتاجم

 81. سلام من سطح زبانم ضعیف هستش ولی میخوام با پشتکار خوب خودم رو برای ایلتس اماده کنم و وقت کافی برای انکارو دارم (۳سال)
  ولی اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم
  برای من که سطح زبانم خوب نیست چه کلاس هایی رو پشینهاد و میکنید و از چه منابعی استفاده کنم که سطحم بالا بره و بعد بتونم به صورت تخصصی فقط برای ایلتس بخونم؟

 82. سلام امیرحسین جان

  منابع رو بی زحمت برای من هم ارسال میکنی
  باتشکر

 83. سلام اقای روشناس…ممنون میشم منابع رو برای من ارسال کنین…من برا سال آینده به خاطر ادامه تحصیلم حتما باید تو این ازمون موفق بشم واقعا به راهنمایی افرادی چون شما نیاز دارم…

 84. سلام.نمیدونم شاید بگین چقدر هموطنام زیاده خواهن و همشون میگن برای منم بفرست،اما خوب راستش ما چاره ای نداریم،هممون از کلاس رفتن های بیهوده خسته شدیم و منم مثل بقیه واقعا با عرض شرمندگی ازتون میخوام که اگه امکانش هست منابع رو برای منم بفرستین.ممنون

 85. سلام
  از کمک های بی دریغ شما واقعا ممنونم
  اگه زحمت نیست منابع رو برای من هم ایمیل کنید. تشکر فراوان

 86. سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  من ۶ ماه وقت دارم برای پذیرش دانشگاه آیلتس بگیرم. ممنون میشم اگه منابعتون رو در اختیارم قرار بدید.

 87. سلام میشه لطفا منابع ایلتس رو به ترتیب سطح نام ببرید مثلا برای پری ایلتس اینتر وسطح ادونسد چی بخونیم ,و لطف کنید منابع رو برای منم بفرستید ممنون

 88. سلام لطفا اگر ممکنه منابع آیلتس رو برای من هم بفرستید. ممنونم

 89. جناب روشناس سلام. من امشب خیلی اتفاقی با وبلاگ شما آشنا شدم و همینطور که پستهاتونو میخوندم و با خودم میگفتم چه وبلاگ خوب و مفیدی پیدا کردم آخ جون، یه دفعه یکی از پستهاتونو دیدم که چقدر آشنا بود!!!!!!!! همون پست مربوط به چیزایی که به تازه وارد میشنوه و شاید ندونه. همون جریان پوتین و اینا… من این پست رو توی یکی از گروههای تلگرام دیده بودم که یکی از طرف خودش گذاشته بود!!!! و حالا برام جالب بود که منبع رو پیدا کردم
  حالا با کمال شرمندگی میخواستم ازتون خواهش کنم اگه براتون ممکنه منابع آیلتس توی ۴ مهارت رو محبت کنید و برای من هم بفرستید..
  اینقدر درخواست ارسالها زیاد بود که واقعا روم نمیشد ازتون این خواهشو کنم اما دیدم چاره ای ندارم… یک دنیا ازتون ممنون میشم.
  درنا

  • امير حسين روشناس

   فکرش رو هم نمیکردم یک روزی حرفهای من قابل دزدیدن باشه! براتون فایل ها رو فرستادم.

   • وقتی حرفها اینقدر پرمحتوا و مفید هستند متاسفانه بعضیها ازش سواستفاده میکنن درصورتیکه به نظر من قشنگترش این بود که با ذکر منبع عنوان بشه..
    ایمیل رو گرفتم و یک دنیا ممنون از محبت و بزرگواریتون

 90. سلام دوستان,
  من آیلتس ۷ گرفتم.ویدئوهای سیمون واقعا خیلی بهم کمک کرد.ازین سایت گرفتم.
  http://sarzaminedanesh.com
  گفتم تجربه خودم رو در اختیار بقیه هم قرار بدم.امیدوارم همگی موفق باشید.

 91. میگم…..یه مرکز مطالعه و آموزش آیلتس تو تهران بزن….هم دنیات رو ساختی هم آخرتت رو!!!!
  من وقتی واقع بینانه به خودم نگاه کردم تاحدی اون تعریفی که اول کار از یه سری آدمها کردی رو با یه سری اختلافات جزئی دیدم!! سطح زبان در حد ۵ اعتماد به نفس در حد ۷ ….. امیدوارم بتونم مثل تو روش خوب درس خوندن خودم رو پیدا کنم و به سطحی که رسیدی برسم.
  ممنون که آدم مفید و مثبتی هستی.

  • امير حسين روشناس

   آرزوی موفقیت می کنم براتون. خوبه که آدم با خودش صادق باشه و بتونه مشکلش رو اول ببینه و بعد در جهت رفعش تلاش کنه.

 92. سلام دوست عزیز
  خداقوت
  بسیار ممنونم از مطالب خوبتون
  لطفا منابع آیلتس رو برای منم بفرستین
  همیشه سلامت. باشین

 93. سلام, میشه لطف کنید منابع ایلتس رو برای من بفرستید, ممنون

 94. سلام،خیلی ازتون ممنونم که آنقدر انسان. خوبی. هستید و به ما که هدفمون مهاجرته کمک می کنید. من آنقدر کتابهای آیلتس رو خوندم دیگه همشون رو حفظم، مشکلم عدم اعتماد به نفسه، سطح زبانم ۶ آیلتس هست. دیگه خسته شدم از بس که برنامه ریزی کردم،چند ماه درس خوندم و ول کردم. میخوام اینبار از منابع شما کمک بگیرم. امیدوارم همه به خواسته اشون برسند. میشه ازتون خواهش کنم برای من منابع رو بفرستید. خیلی خیلی ممنونم. موفق باشید.

 95. سلام وقت بخیر من امروز صبح شروع به خواندن وبلاگ شما کردم ،سپاس از تمامی تجربه های ارزشمندی که در اختیار قرار دادین ، من و همسرم در حال خواندن زبان برای آزمون ایلتس هستیم من هم میخواستم اگر لطف بفرمایید منابع برایم ارسال بفرمایید ، از لطف و بزرگواری شما سپاسگزارم.ک

 96. سلام و درود،از اینکه وقت میذارین و تجربیاتتونو در اختیار هم وطنان قرار میدید واقعا سپاسگذارم.ممنون میشم منابع کامل آیلتس رو برام بفرستین

 97. سپاس فراوان بابت ارسال منابع

 98. یه دنیا مرسییییییی بابت ایمیلتون و لینک منابع.
  مرسیییییی
  الان دارم دانلودشون میکنم.
  امیدوارم بتونم لطفتون جبران کنم. اگر کاری توی ایران داشتید من تا جایی که بتونم در خدمتم.
  من تقریبا ۱ سال وقت دارم. امیدوارم بتونم خوب از پسش بر بیام.
  فکر میکنم باید اول از همه دایره لغاتم ببرم بالا. شما اسم کتاب advanced vocabulary organizer شنیدید؟ به نظرتون واسه شروع حفظ لغت خوبه؟

 99. سلام
  میشه خواهش کنم منابع آیلتس رو برای من بفرستید
  ممنونم

 100. سلام دوست عزیز. اگر امکان داره منابع ازمون رو برای من ارسال کنید. سپاسگزارم

 101. سلام دوست عزیز و بزرگوار
  چقدر مطالب شما به دل می شینه
  انشاالله هر کجا که هستید موفق و پیروز باشید
  می خواستم از خدمتتون خواهش کنم که اگر امکان داره منابع رو برای من هم ارسال بفرمایید با تشکر

 102. ممنون میشم این منابع رو برای من هم ارسال کنید

 103. میشه خواهش کنم منابع آیلتس رو برای من بفرستید

 104. سلام.
  من دو روزه که با سایت شما اشنا شدم و خیلی خوشحالم که افرادی مثه شما بدون چشم داشتی تجربیاتشون رو در اختیار بقیه میذارن.
  ممکنه ازتون خواهش کنم که منابع ایلتس رو برای من هم ارسال کنید؟
  البته خودم کمبریج رو از ۱ تا ۱۱ گرفتم ولی باز ممنون میشم بقیه موارد رو برام بفرستید.
  سپاس فراوان

 105. سلام ممنونم از وقتی که برای بیان مطالب میزارین. نکاتتون عالی و کاربردی بود. میشه خواهش کنم منابع آیلتس رو برای منم ایمیل کنین. با تشکر

 106. سلام و سپاس از مطالب مفید و عالی.
  در صورت امکان منابع رو برای بنده هم بفرستید.
  باز هم سپاس

 107. سلام ممنونم از سایت خوبت .
  ممکنه ازتون خواهش کنم که منابع ایلتس رو برای من هم ارسال کنید.

 108. با سلام
  آقای رو شناس ممنون بابت وبلاگ بسیار عالیتون.
  لطفا در صورت امکان فایلهای ایلتس رو برای من هم ارسال بفرمایید.

  با تشکر از شما و وقتی که برای خواننده هاتون میذارین.

 109. سلام با آرزوی سلامتی شما. اگر امکانش هست منابع رو برای بنده ارسال بفرمایید

 110. میشه لطفا منابع رو برای بنده هم ارسال کنید. مچکرم

 111. سلام آقای روانشناس،
  می دونم درخواست های زیادی بابت ارسال فایل منابع زبان دارید.ممنون می شم اگر براتون مقدور است ، برای بنده هم ارسال کنید.
  (تشکر بابت اطلاعات مفیدتون،که در قالب نثری جذاب عنوان شده)

 112. سلام لطفا منابعتون و فایلهای صوتی رو برای منم بفرستین.ممنونم

 113. سلام با عرض تبر یک سال نو لطفا منابع رو برای من هم بفرستید ممنون از لطفتون

 114. با سلام

  میشه لطف کنید منابع آیلتس رو برای من ارسال کنید.

 115. سلام. با اینکه خیلی دیر با سایت شما آشنا شدم اما بیشتر مطالبتون خوندم و لذت بردم. امیدوارم در ادامه راه هم همچنان موفق باشید. اگر فرصت کردید منابع کامل آیلتس هم برای من ایمیل کنید. قصد مهاجرت از طریق تحصیل را دارم. متشکرم

 116. سلام آقای روشناس
  ممنون از مطالب مفیدتون
  امکانش هست منابع آیلتس و یا جزوه ای که خودتون مطالعه کردید رو برای من هم ارسال کنید.
  سپاسگزارم

 117. Salam

  kheili kheiliiiiiiiiiii aali bud nokati ke goftin. mersiiiii! bbakhshid mishe man ham daryaft konam in manabei ke darido? bbakhsid ke keyboard farsi nadashtamo finglish type kardam.

 118. با سلام میشه لطفا منابع را برای منم بفرستید . بت تشکر

 119. سلام . درصورت امکان منابع رو برایم بفرستید

 120. سلام جناب روشناس. اگه امکانش هست لطفا منابع آیلتس رو برای من هم بفرستین

 121. سلام. خسته نباشید. لطفا منابع آیلتس رو برای من هم بفرستید.ممنون از لطفتتون. ممکنه بیشتر در مورد نحوه مطالعاتتون توضیح بدین. من زیاد متوجه نشدم که شما دقیقا ترجمه فارسی رو کدوم قسمت می نوشتین. با سپاس فراوان

 122. سلام دوست عزیز ممنون از مطالب مفیدتون اگه لطف کنید منابع و فایلها وجزواتون رو برای من ایمیل کنین ممنون میشم.

 123. سلام

  ممنون میشم منابع رو برای من هم بفرستید…

 124. عليرضا فخري

  سلام
  در صورت امکان منابع ایلتس را هم برای من إیمیل کنید
  ممنون

 125. ۲۹ آپریل که امتحان دادم اسپیکینگ ۶٠۵ و بقیه ۶ شد
  فکر میکنید برای لیسنینگ ٨ و بقیه اسکیل ها ٧ چقدر باید وقت بزارم و چه منابعی بخونم؟؟
  ممنون

  • امير حسين روشناس

   بستگی داره به نحوه خوندن و اینکه واقعا سطح زبانتون در چه حدیه (لزوما نمره ای که گرفتید منعکس کننده تسلط شما نیست، ممکنه سطح شما در عمل خیلی بالاتر از نتیجه امتحانتون باشه). من خودم از ۶٫۶ برای لیسنینگ ظرف تقریبا یکسال به ۸٫۵ رسیدم (دانش زبانم تغییری نکرد، صرفا روی تسلط بر نحوه امتحان تمرکز کردم).

 126. درود

  اگه میشه منابع رو واسه منم بفرسید

  سپاس

 127. سلام جناب روشناس
  امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشید
  میشه لطف کنید منابع امتحان آیلتستون رو برای من هم بفرستید
  سپاسگذارم

 128. سلام دوست عزیزم . وبلاگ کاربردی و جالبی دارید که منهم مثل بقیه دوستان دارم میخونمش و خیلی ممنون شما هستم. پنج ماه تا امتحان وقت دارم و هدف نمره هفت هست برام. فعلن شش دارم. منابع مطالعه رو میشه برای من بفرستید به امید شادی و ارامش

 129. سلام داداش گلم
  بخدا همه چی تمومی با معرفتی نوشته هات خیلی خیلی راه گشاس خدا خیرت بده
  امیرحسین جان اگه دستت بند نبود فرصت داشتی محبت میکنی منابع رو واسه منم بفرستی. سپاس
  آرزویم این است نتراود اشک از چشم ترد مگر از شوق زیاد
  سلامت و ثروتمند و عاقبت بخیر باشی

 130. وقتتون بخیر. میشه ازتون خواهش کنم اون منابع آیلتس رو برای من هم ارسال کنید.

 131. اگر امکانش هست منابعی که برای آیلتس مطالعه کردید رو برای من هم ارسال کنید. ممنون

 132. سلام…برای رایتینگتون چی کار کردید؟

 133. سلام…
  من مدتیه که خودم شروع کردم….دارم روی منابع تمرین میکنم….شاید سطحم ۶ باشه…امتحان بیرون ندادم..اما تستهای انلاین که میدم وضعم خوبه…منتها شرایط کلاس رفتن رو ندارم…خواستم نظر شما رو بدونم که چقدر طول میکشه تا به حد لازم برای پذیرش دانشگاهها که اکثرا ۷ میخوان برسم؟ و اینکه شما خودتون چقدر طول کشید که به سطح لازم که میخواستید برسید؟ و سوم اینکه امکانش هست منابعتون رو برام ارسال کنید؟
  ممنون

  • امير حسين روشناس

   من یکسال طول کشید از ۶٫۵ به ۷٫۵ برسم. سایر سوالات شما در حیطه تجربه و دانش من نیست که بتونم اظهار نظر کنم.

 134. سلام
  ممنون از اطلاعاتتون، لطفا اگه امکانش هست منابع را برای من هم ایمیل کنید.
  ممنونم

 135. سلم ممنمون میشوم منابع را برای من هم ارسال نمایید با تشکر از شما

 136. سلام.ممنونم بابت وقتی که میگذارید.میشه لطفا منابعتون رو واسه من هم بفرستید.ممنونم

 137. سلام ممنون میشم منابعتون بخصصوص برای لیستنینگ برام ایمیل کنید

 138. با سلام،لطفا منابعی که برای آزمون آیلتس در چهار مهارت لازم است را برایم ارسال کنید ،با تشکر از شما

 139. سلام و وقت بخیر
  اگر فرصت داشتین می تونید منابع ای که برای لیسنینگ استفاده کردین رو برای من بفرستید؟

  سپاسگزارم

 140. سلام آقای روشناس من دوباره شروع کردم سایت رو از اول میخونم میشه بی زحمت منابع رو به منم بفرستین واقعا نیازه ممنون

 141. سلام اقا امیر حسین
  داداش من از دبی مزاحمتون میشم . اگه ممکنه منابع امتحان ایلتس رو برای بنده هم بزرگواری کنید و بفرستید چون منم چند وقته دنبال گذروندن این پل صراط مهاجرت هستم و هنوز موفق به گذر از این مخمصه نشدم.
  به امید کامیابی و بهروزی شما

 142. سلام و ممنون بابت وقتی که میگذارید و توجه تون.
  میشه خواهش کنم منابع ایلتس رو برای من هم بفرستید لطفا؟
  ممنونم

 143. میشه لطفا منابع رو برای منم ارسال کنید بی زحمت
  ممنون میشم

 144. سلام جناب روشناس اگر امکانش هست و لطف کنید منابع آیلتس رو برای بنده هم ارسال کنید.سپاسگذارم

 145. سلام وقت شما بخیر
  ممنون از مطالب خوبتون.میشه منابع لازم شامل همه موارد ایلتس رو برای منم بفرستید.ازینکه وقت میزارید خیلی متشکرم.ممنون با کمال تشکر

 146. سلام وقت بخیر

  جناب اقای روشناس اگه امکان داره .لطف می کنید منابع آیلتس روبرای من هم ایمیل کنید .بسیار سپاسگذارم .

 147. درود بر امیر حسین گرامی و سپاس برای راهنمایی که کردی من دوباره میخوام آیلتس امتحان بدم اگه منابع خوبی داری برام ارسال کن خیلی ممنونت میشم.راستی واسه writing و تصحیح انها معلمی گرفتی ؟

 148. سلام آقای روشناس ممنونم از مطالب عالیتون اگه امکانش هست منابعتون رو برا من بفرستین پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارم و اینکه اگه یه وکیل خوب و با انصاف برای مهاجرت به کانادا سراغ دارید بهم معرفی کنین متشکرم موفق و شاد باشید

 149. از امکانش هست منابع که فرمودین رو برای من ارسال کنید بخصوص منابع شنیداری ممنون از شما

 150. سلام دوست عزیز میشه فایل ها ومنابع تون رو برام بفرستید من زمان زیادی ندارم ممنون میشم

 151. میشه لطفا منابع آیلتس رو برای منم بفرستید .

 152. سلام لطف کنید منابع رو برای من هم بفرستید. با تشکر

 153. سلام.
  همیشه لطف کنید منابع آیلتس برام بفرستید . ممنون

 154. با سلام و آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
  اگر امکان داره لطف کنید منابع آیلتس رو برای من هم ارسال نمایید.خیلی خیلی ممنونم.ضمنا سپاس از اینکه وقت میگذارید و راهنمایی میکنید،خیلی ارزشمنده.

 155. با سلام
  ممنونم از راهنمایی تون. می شه اگر امکان داره منابع آیلتس رو برای من هم ارسال نمایید. خیلی ممنونم ازتون

 156. سلام امیر حسین جان.

  خواستم بپرسم از خدمتت که در مدت زمانی که برای آیلتس میخوندی، کار حرفه‌ای هم انجام میدادی (مثلا تو اینفوتک یا …).
  منظورم اینه که واسه آیلتس یه مدت فقط آیلتس میخوندی یا در کنار کار، واسه آیلتس هم میخوندی؟

  • امير حسين روشناس

   بله من شاغل بودم و اتفاقا خیلی هم سرمون شلوغ بود اون زمان. یعنی به لحاظ وقتی خیلی در استرس بودم.

 157. لطفا منابع ایلتس رو برا منم ارسال کنید ممنون میشم.

 158. سلام جناب روشناس
  لطفا اگر ممکنه منابع رو برای بنده هم ارسال بفرمایید
  متشکرم

 159. با سلام و تشکر از اینکه با راهنمایی های خودتون مارو از سردرگمی برای نحوه مطالعه و انتخاب منابع نجات میدین، ممنون میشم که منابع آزمون آیلتس جنرال رو در هر ۴ اسکیل برام ایمیل کنید، من می خوام آیلتس جنرال ۷٫۵ یا ۸ بگیرم. بازم ممنون از شما…

 160. سلام امکانش هست منابع ازمون رو بزارید تا همه استفاده کنن
  ممنونم

 161. با سلام – لطف میکنید اگه برای من هم منابع رو بفرستید و همچنین اگه زبانمون خوب باشه روزی چند ساعت میتونه خوندن این منابع مفید باشه.ممنون

 162. با درود و عرض ادب خدمت برادر گرامی آقای روشناس
  راستش از بس توی سایتهای مختلف جستجو کردم و نظرات متفاوت خوندم دیگه واقعا سردرگم شدم . اینکه هرکسی برای کسب نمره بالا توی آزمون IELTS چی کار بکنه و به کدوم آموزشگاه مراجعه کنه .
  تا اینکه با این وبسایت آشنا شدم. نظرات اکثر بچه ها رو خوندم و اینکه یه جورایی همه دوستان به دنبال یه منبع قوی و مطمئن برای آزمون IETS هستن.
  جای تقدیر و تشکر داره که شما وقت میذارین و جواب تک تک Comment بچه ها رو با صبر و شکیبایی میدین.
  منم مثل بقیه دوستان میخواستم خواهش کنم اگه مقدوره منابعی که خودتون مطالعه کردین و به نتیجه رسیدین رو برام ایمیل کنین بلکه منم بتونم به هدفی که تعریف کردم برسم.
  سپاس گزارم
  ارادتمند شما علی بندپی

 163. با درود و سپاس
  میشه لطفن برای کسی که زبانش در حد متوسطه و دامنه لغاتش خیلی وسیع نیست، منابع آیلتس )(منابع به روز) رو به ترتیب بفرمایید. من برای به جریان انداختن پرونده مهاجرتی باید ابتدا مدرک آیلتس ارایه بدم. لطفن راهنماییم کنید که چه بخشهایی را با استاد جلو برم و چه بخش‌هایی رو self study.
  سپاسگزارم

  • امير حسين روشناس

   راستش نمی دونم، این مطالب رو باید از یک استاد زبان – که اطلاعاتش هم بروز باشه – سوال کنید. لیسنینگ رو باید خودتون کار کنید ولی برای بقیه، شاید با معلم جلو رفتن ایده بدی نباشه.

 164. سلام امیر حسین جان
  لطفاً فایل ها ی لیسنینگ و منابع ایلتس را برای من هم بفرستید

 165. با سلام خدمت شما.
  سطح زبان من در حد pre-ielts هست تقریبا.
  میخواستم ببینم چی بخونم.
  هر کی یه چیزی میگه.
  اما جمع بندی که با مشورت با چند نفر کردم روی این منابع هستش برای pre-ielts:
  vocab for ielts, grammar for ielts, speaking memarzadeh

  مورد تایید است؟
  در صورت امکان راهنمایی و لیست منابعتون رو برای من بفرستین.

 166. با سلام

  من در ظرف چند سال گذشته آیلتس امتحان داده بودم و نمره ۶٫۵ داشتم و بعد از اون توی خط تافل افتادم و نمره ۹۵ هم گرفتم ولی در حال حاضر مجدد نیاز به امتحان ایلتس جنرال دارم . ممکنه لطف بفرمایید و منابع رو برای من هم ارسال بفرمایید؟ متشکرم

 167. سلام.ممنون از راهنماییتون.من هم باید آیلتس ۷ بیارم اما سردرگم هستم و با منابع اصلی آشنایی کمی دارم.اگر ممکنه منابع و جزواتتون رو برای من هم ایمیل کنید.با تشکر

 168. سلام مرسی از اینکه اینقدر کاربردی این پست رو نوشتید. ممنون میشم لطف کنید و منابع رو برای من هم ارسال کنید.

 169. با سلام، یک دنیا ممنون برای راهنماییهاتون، من هم تازه میخوام شروع کنم ولی واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم،میشه خواهش کنم منابع مورد مطالعه تون رو برای بنده هم ارسال بفرمایید؟ سپاسگزارم!

 170. با سلام و احترام
  لطفاً فایل ها ی لیسنینگ و منابع ایلتس را برای من هم بفرستید

 171. سلام و وقت بخیر. میشه لطفا منابعی رو که مطالعه کردید رو برای من بفرستید. من میخوام آیلتس آکادمیک امتحان بدم. با تشکر

 172. سلام، خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون. میشه لطف کنید منابع تون رو برای بنده هم ارسال کنید؟ با تشکر

 173. باسلام و سپاس از وقتی که گذاشتید و مطالب مفیدی که نگاشتید، خواهش می کنم منابعتون رو برای من هم ایمیل کنید. خیلی خیلی ممنونم

 174. سلام وقتتون بخیر واقعا مطالب خیلی مفیدی رو منشر میکنید. خیلی ممنونمم
  میشه لطف کنید منابع آیلتس رو برای من هم ارسال کنید.
  ممنونم
  باآرزوی موفقیت

 175. النا

  با سلام و وقت بخیر

  من در حد ۴٫۵ هستم میشه ۶ ماهه ۶٫۵ بگیرم لطفا منابع ایلتس رو به ایمیلم بفرستید واقعا نیاز دارم بهشون

 176. سلام خسته نباشید میشه لطف کنید منابع آیلتسی که مطالعه کردید رو برای منم ایمیل کنیدممنون میشم
  من آیلتس ۵.۵ دارم ولی باید خودمو به ٧ برسونم که میدونم کار خیلی سختیه
  بازم ممنون

 177. سلام.ممنون که وقت میزارین.من هم برای ازمون ایلتس نمره۷بالای۷ میخوام سه ماهه.زبانمم خیلی بد نیس.خواهش میکنم راهنمایی کنین.وقت ازاد زیاد دارم چقد بخونم در روز بنظرتون جواب میگیرم؟؟؟

 178. سلام، ممنون میشم برای من هم منابع را ارسال کنید. همچنین بابت این پست کاربردیتون ممنونم.
  موفق و سلامت باشید

 179. سلام
  خسته نباشید
  ممنون میشم بفرمایید نمره آیلتس ۵ یعنی در چه حد باید تست بزنیم
  تمرین زیادی کردم ولی شدیدا استرس دارم البته نوع ویزای ما در حد ۴/۵ کافیه
  ممنون از راهنماییتون

  • امير حسين روشناس

   از زمانی که من آیلتس داده ام خیلی میگذره. پیشنهاد می کنم یک آزمون تستی در مراکزی که این امتحان ها رو برگزار می کنن بدید تا متوجه سطحتون بشید.

   • سلام و عرض ادب.‌امیدوارم هر جا هستید شاد و تندرست باشید.ممنون بابت راهنماییتون! میشه لطفاً منابع رو واسه منم بفرستید؟سپاسگزارم

 180. سلام ممنون از راهنمایی های ارزندتون لطفا منابع ایلس رو برای من هم بفرستین . سپاس

 181. سلام امیرحسین جان
  ممنون میشم منابع را برای من هم ایمیل کنین
  سپاس

 182. سلام.من باید آیلتس جنرال حداقل ۷ بگیرم ولی نمیتونم منابع مهم و کاربردی رو پیدا کنم.میشه کمکم کنید؟

 183. سلام اگه میشه لطف کنید و منابع رو برای من هم بفرستید
  مرسی

 184. سلام
  ممنونم واسه پست کاربردیتون و اینکه بی دریغ کمک میکنید. خیلی بزرگوارید.
  خیلی ممنون میشم اگه منابع رو به من هم بدین.

 185. سلام… وقت شما بخیر
  ببخشید من کمتر از یک ماه دیگه باید ایلتس بدم و این اولین و اخرین باریه که میتونم ایلتس بدم چون بعد از اون دیگه سنم اجازه اپلای دانشگاه رو نخواهد داد
  مطلب شما رو تازه خوندم عالی بود
  ممکنه خواهش کنم منابع لیسنینگ که فرمودین برای من هم ارسال کنین
  خیلی اوضاعم بده:-(
  ممنونم

 186. سلام.ممنون مبشم اگه منابع رو واسم بفرستید،مرسی از وقتی ک میزارید

 187. با سلام ، ممکنه منابع رو برای من هم بفرستید ؟ سپاس

 188. سلام آقای روشناس وقتتون بخیر
  امیدوارم هر کجا هستین سلامت و خوشحال باشین. سپاسگزارم از پست های خوب و ارزشمندتون.
  می خواستم از حضورتون خواهش کنم اگر امکانش هست؛ منابع آیلتس رو برای من هم ارسال بفرمایین.
  بسیار سپاسگزارم.

 189. سلام ، وقتتون به خیر.
  لطفا لیست منابع آیلتس پیشنهادیتون رو برام ارسال کنید.
  سپاسگزارم

 190. سلام لطفا برای منم منابع رو ارسال کنید قصد خوندن ایلتسو دارم برای ادامه تحصیل در کانادا .با تشکر

 191. باعرض سلام و خسته نباشید
  ممنون از به اشتراک گذاری تجربیاتتون
  خیلی ممنون میشم اگه منابع رو به من هم بدین.

 192. باعرض سلام
  ممنون از به اشتراک گذاری مطالب
  ممنون میشم اگه منابع رو برای من هم ارسال کنید

 193. سلام. ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما قرار میدین. لطفا منابع را برای من هم ارسال کنید.

 194. سلام
  از صحبتهاتون خیلی استفاده کردم. ممنون میشم اگر منابع را برای بنده هم ارسال کنید.
  سپاسگزارم

 195. سلام.سال نو مبارک.محبت کنید منابعتون رو برام بفرستین.ممنون

 196. سلام ممنون بابت راهنماییاتون لطفا منابعتون رو واسه منم ارسال کنید

 197. سلام، لطفا منابع را برای من نیز ارسال کنید.
  سپاس

 198. سلام
  سال نو رو بهتون تبریک میگم.ممنون مبشم اگه منابع رو واسم بفرستید

 199. سلام وقتتون بخیر میشه لطفا منابعتونو برای من هم ارسال کنید؟

 200. سلام. سال نو مبارک. ممنون بایت توضیحاتتون. لطف میکنید منابع رو برام ارسال کنید؟

 201. با سلام ، ممنون از راهنمایی های خوبتون . لطفا منابع را برای من هم ارسال کنید. با تشکر

 202. سلام جناب آقای روشناس،
  ممنون از توضیحاتی که ارائه فرمودین، اگه ممکنه منابع رو برای بنده هم ارسال بفرمایید. ممنون

 203. سلام.وقتتون بخیر.لطف می کنید منابع رو برای من هم ارسال کنید.ممنونم

 204. سلام… ممنون از مطالب بسیار مفیدتون.میدونم خیلی از تاریخ انتشار این مطالب گذشته ولی اگه براتون امکان داره منابع رو برای من هم ارسال کنید.

 205. سلام . مرسی به خاطر توضیحاتتون. من یکی دو هفته پیش هم براتون پیام گذاشتم ولی ایمیلم مسدود شده متاسفانه . میشه خواهش کنم منابع رو برام به این ایمیل جدیدی که گذاشتم بفرستید؟ خیلی ممنونم

 206. حانیه مبارزخو

  سلام،ممنون بابت مطالب مفیدتون،من قصد دارم خودخوان برای ازمون ایلتس مطالعه کنم ممنون میشم منابعی که مطالعه کردید رو لطفا برای من بفرستید

 207. سلام جناب آقای مهندس روشناس وقت بخیر
  خیلی ممنونم بابت مطالب مفید و گرانبهاتون که با دیگران به اشتراک میگذارید ، لطفا منابع آیلتس را برای من هم ایمیل بفرمایید .
  سپاسگزارم

  • سلام به آقای روشناس گرامی
   از اینهمه لطفی که به همگی داشتید واقعا حیرت کردم و سپاس گزارم.
   لطفا برای من هم منابع رو ارسال کنید و همچنین اگه منابه ازمون های زبان فرانسه رو هم دارید محبت فرمایید.

 208. سلام ممنون میشم اگه منابع رو واسم ارسال کنین.

 209. سلام وقتتون بخیر . امکانش هست منابع رو برای من هم ایمیل کنید.

 210. سلام اولین متنی بود که خوندم و کاملا باهاش موافق بودم
  میشه خواهش کنم برای من منابع رو ارسال کنید
  مرسی که دارین این لطف و به همه میکنید

 211. سلام. بابت اطلاعات خوبی که در اختیار ما قرار میدید واقعاً متشکرم. خیلی به آیلتس ۶٫۵ احتیاج دارم. اگه لطف کنید و کلمات تکرار شده در لیسنینگ برای من هم بفرستید ممنون میشم. در ضمن میخواستم بدونم صحیح نوشتن کلمات در لیسنیگ واقعاً الزامی هست؟ یه سوال دیگه اینکه آیا فقط با حفظ کردن نمونه تسک های رایتینگ میتونم تو این بخش موفق بشم؟ ممنون

  • امير حسين روشناس

   کلمات رو دیگه ندارم، مدتهاست که از آیلتس من میگذره. اگر املای کلمه رو صحیحی ننویشید نمره اش رو نمی گیرید. حفظ کردن متن هم به تنهایی کافی نیست. حتما باید خودتون کلی بنویسید تا مسلط بشید.

 212. بابا دارم بهتون ایمان میارم دگ
  واقعا خدا که بخواد راه رو جلو آدم بذاره هیچکس نمیتونه جلوشو بگیره
  ممنون میشم اگر امکانش را دارید هر منبعی که لازمه را برای من هم ایمیل نمایید
  بازهم ممنونم

 213. سلام ممنون از توضیحاتتون ممنون میشم منابع رو برام ارسال کنید

 214. سلام…ممنونم به خاطر در میان گداشتن تجربیاتتون…راهنما و کمک خیلی خوبیه ایشالا سربلند و پیروز باشین هموتره…امکانش هست لیست منابع آ یلتس رو همینجا بزارین که همه استفاده کنن و برا شما هم زحمت نشه…اگه نیست ممنون میشم برام ایمیل کنید..

 215. سلام اگه ممکنه منابع آیلتسی که استفاده کردید و برای من بفرستید.ممنون

 216. سلام بسیار متشکر میشم منابع رو برای من هم ارسال کنید.امیدوارم همیشه موفق و شاد باشید که تجربیاتتون رو در اختیار دیگران میذارید.ما توی ایران همه باید مثل شما باشیم و همدیگرو حمایت کنیم.

 217. سلام و ممنون بابت مطلب خوب و پرطرفداری که نوشتین، لطف می کنین منابع رو برای بنده هم ارسال کنین؟

 218. سلام . لطفا منابعتون رو واسم ارسال کنید. ممنوووون

 219. سلام و خسته نباشید ممنون از کمک های مفیدتون ، بی زحمت منابعی که خوندید واسه ۴ تا مهارتو بهم بگید ، بسیار بسیار ممنونم

 220. سلام جناب مهندس ممنون می شم منابعتون را برام ایمیل کنید .
  تشکر از وب سایت خوبتون

 221. سلام لطفا” منابع را برای من هم ارسال بفرمایید خیلی ممنون

 222. سلام

  دوستانی که برای مهاجرت اقدام کردن من یه وکیل یا مشاور خوب میخوام برای مهاجرت شما کسی نمیشناسین که بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم

 223. سلام
  سپاس از اطلاعات مفیدتون
  اگه ممکنه فایل های آیلتس رو برای من هم بفرستید

 224. سلام وقت بخیر.
  بنده تازه مطالبتون رو خوندم اونم به خاطر اینکه باید سریعتر مدرک زبانم رو بگیرم. چند سال پیش تافل دادم که میشد ایلتس ۶ .
  منتها الان استرس دارم . نمیدونم چی بخونم و چجوری!! کلاس برم یا خودخوان پیش برم. لطف میکنید اگه لینک منابع رو دارید برام ارسال کنید. من تارگت بند رو هم نتونتم دانلود کنم.
  اگه امکان داره و براتون میسره برای چهار اسکیل هم منبع معری کنید.

  یه دنیا ممنونم

 225. سلام مجدد . ببخشید باز پیام میدم.
  غرض از مزاحمت شما برای vocab فشرده چی پیشنهاد میکنید؟؟ من کلا ۳ ماهه باید زبانم و بسازم . منتها به علت نداشتن منابع ایلتس کمبریج ها رو گوش میدم 😐
  هر چی هم سرچ کردم تارگت ۷ رو پیدا نکردم برای دانلود!!

  ممنون

 226. با سلام ممنون از توضیحات خوبتون. لطفا منابع را برای من هم ایمیل کنید.

 227. سلام . وقت شما بخیر….از مطالب عالی و بسیار بسیار سودمندتون خیلی ممنونم…
  خداروشکر که آدمهای مثبت اندیشی مثل شما هستند که بدون هیچ چشمداشتی تجربیات خودشون را در اختیار بقیه قرار میدن.
  می خواستم خواهش کنم اگه امکان داره منابع آیلتس را برای من هم ارسال بفرمایید. انقدر منابع مختلف در اینترنت وجود داره که آدم واقعا گیج و سردرگم میشه.
  متشکرم

 228. سلام اقای روشناس.
  خیلی خیلی ممنونم از کمک های که با قلم صریح تون به ما میکنید.
  امکانش هست که منابع ایلتس رو برای من بفرستید.
  سپاس

 229. سلام
  وقت بخیر
  اگر ممکنه لیست منابعی که برای آیلتس مطالعه کردید رو برای بنده بفرستید.
  ممنون.

 230. سلام
  لطفا در یورت امکان منابع رو برای من ارسال کنید
  ممنون

 231. سلام.خیلی متشکرم از راهنمایی های خوبتون.میشه خواهش کنم لطف کنید منابعتون رو برای من ارسال کنید؟خیلی ممنون میشم

 232. سلام.خیلی متشکرم از راهنمایی های خوبتون.میشه خواهش کنم لطف کنید منابعتون رو برای من ارسال کنید.خیلی ممنون میشم

 233. سلام؛
  منابعتونو اگر حال می‌کنید برای بنده هم بفرستید.
  مخلص شما؛
  محمد

 234. سلام من هم تازه با وبلاگ شما آشنا شدم در صورت امکان منابع رو واسه من هم ایمیل بفرمایید
  خیلی خیلی ممنون

 235. سلام لطفا منابع ازمون رو برام بفرستین

 236. سلام
  ممکنه منابع برای لیسنینگ رو برای من بفرستین
  ممنون

 237. لطفا منتبع رو برای من ارسال کنید ممنونم

 238. سلام
  ممنون میشم اگر منابع رو برای من ارسال کنید.
  سپاس از زحماتتون

 239. سلام
  ممنون میشم اگر منابع رو برای من ارسال کنید.
  سپاس از لطفتون

 240. سلام با تشکر بابت مطالب مفید و کاملتون لطف می‌کنید منابع رو برای من هم ارسال کنید با تشکر

 241. سلام منابعتون رو بران میفرستید؟

 242. سلام لطفا منابع واسه منم نفرستید ممنونم

 243. مرسی.مفید بود،میشه لطفا منابع ایلتس را واسه منم بفرستین.همینطور فایلهای لیسنینگ.

 244. سلام و ادب؛
  دوست عزیزم، بسیار سپاسگذارم بابت مطالب و راهنمائی هایی که بدون چشم ارائه میدی.
  بزرگواری میکنی اگر منابع آزمون آیلتس رو برای من هم ارسال کنی.
  با سپاس فراوان

 245. سلام ببخشید من سطح A2هستم بدلیل اینکه میخوام امتحان ایلس بدم وقت ترمیک خوندن ندارم بنظرتون درسته از سطح پری ایلس شروع کنم یا نه .یا اینکه همون کلاس های ترمیک ادامه بدم.برای مهاجرت ایلس ۷احتیاج دارم۶تا ۹ماه وقت دارم میشه نظرتونو مستقیم بفرمایید تا از سر در گمی بیرون بیام.ممنون

  • امير حسين روشناس

   من متوجه سوالتون نشدم. سطح A2 یعنی چی؟ من تا جایی که می دونم این تقسیم بندی مال فرانسه است نه انگلیسی. بعد هم نمیدونم سیلابس درسهای پری آیلتس چیه و سطح زبانتون در چه حدیه. برای آیلتس ۷ باید زبانتون upper intermediate یا Advanced باشه.

 246. سلام مهندس ممنون از بلاگ خوب شما و اطلاعات امکان داره منابع آیلتس که خوندیم برام بفرستین تشکر

 247. ممنون میشم منابع لیستینگ هم برام بفرستید

 248. سلام مهندس ممنون از بلاگ خوب شما و اطلاعات امکان داره منابع آیلتس که خوندین رام بفرستین همچنین منابع لیستینگ تشکر

 249. سلام، ممنون بابت تجربه هایی که به ما هم گفتید، خب حالا اصل قضیه که همون منابع هست رو میشه بگید لطفا، چه کتابهایی برای سلف استادی خوبه مرسیبیی,

 250. من میخوام امتحان اکادمیک بدم برای پذیرش دکترا، نهایتاً دو سه ماه میرسم بخونم نمره بالای ۷ میخوام، کتابها و منابعی که استفاده کردید رو بگید بازم ممنووون

 251. سلام
  ممنون از راهنماییهاتون ، میشه لطفا منابعتون رو برام ارسال کنید….

  • سلام خیلی خوشحالم که اشنا شدم با پیجتون
   منم باید ایلتس بدم برا ادامه تحصیل
   ببخشید شرمندم ولی میشه برا منم منابع برا ایلتس بفرستید

 252. سلام آقای روشناس
  مرسی از توضیحاتتون. ممنون میشم منابعتون رو برام بفرستید. ی راهنمایی هم میخواستم ازتون. من دکترام رو ایران گرفتم. به نظرتون بهترین راه برای مهاجرت برای کسی مثل من که سابقه کار هم نداره چیه؟ اگه برای تحصیل بخوام مهاجرت کنم به نظرتون بهتره برای پست داکت اقدام کنم یا برای ی دکتری دیگه؟

  • امير حسين روشناس

   چه عرض کنم. من صلاحیت اظهار نظر در مورد روش مهاجرتی رو ندارم. پیشنهاد می کنم با یک مشاور امور مهاجرتی صحبت کنید.

 253. سلام
  خیلی ممنون از اطلاعاتتون
  من منابع ندارم و نمیدونم باید چیکار کنم میشه منابعی که استفاده کردینو به من هم بدین؟
  خیلی ممنون میشم

 254. سلام
  ممنون میشم اگه منابع آیلتس رو برای بنده بفرستید.
  با آرزوی شادکامی

 255. سلام
  ممنون از راهنماییهاتون ، میشه لطفا منابعتون رو برام ارسال کنید….

 256. سلام، با تشکر از مطالب مفیدتون لطف می کنید منابع رو برای من هم بفرستید

 257. سلام با تشکر از مطالب مفیدتون لطف می کنید منابع رو برای من هم بفرستید

 258. سلام
  لطفا منابع را برای من هم ایمیل کنید
  ممنون

 259. عرض سلام و خسته نباشید
  می خواستم تقاضا کنم منابع آیلس رو برای من ارسال بفرمایید.
  باتشکر

 260. با سلام و خسته نباشید

  حدود ی سال سلف استادی میخونم ی ماه دیگه ازمون دارم و برای تکنیک ها سایت سایمون رو خوندم بازم ممنون میشم اگه تکنیکی و کتابی هست معرفی کنید ک مفید باشه . ممنونم

 261. سلام و خسته نباشید
  اطفا منابع رو برای من هم ارسال می کنید؟
  من در ماک آیلتس ۴.۵ گرفتم. به نظرتون چقدر طول می کشه به ۵.۵ برسم؟

 262. سلام ممنون با بت راهتماییتون
  میشه خواهش کنم منابع آیلتس رو برای بنده هم ارسال کنید
  سپاس گذارم

 263. سلام من به ایلتس هفت احتیاج دارم زمان زیادی هم ندارم و در واقع نمیدونم از چه منابعی شروع کنم که وقتم تلف نشه سطح زبانم متوسطه امکانش هست من راهنمایی کنین

 264. سلام لطفا تمام منابع ایلتس واگه امکانش هست برام بفرستین باتشکر

 265. سلام جناب روشناس
  وقتتون بخیر
  ممنون میشم منابع مربوط به هر ۴ مهارت رو برای من ایمیل کنید
  تشکر

 266. سلام و خسته نباشید
  من دنبال نمره هفت آیلتس هستم نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم
  بشدت استرس دارم . اگ لطف کنید راهنماییم کنید یا منابعی ک بنظرتون میتونم با خوندن اونا موفق بشم برامن ارسال کنید، خیلی ممنون میشم

 267. با سلام خسته نباشید
  من باید نمره هفت آیلتس را بگیرم فرصت خیلی زیادی ندارم براهمین استرس دارم.
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید یا منابعی که بنظرتون با خوندن اونا موفق میشم برام ارسال کنید
  باتشکر

 268. سلام آقای روشناس
  وقتتون بخیر
  ضمن تشکر از توضیحات خوبتون در مورد آزمون آیلتس
  ممنون میشم منابع مربوط به هر ۴ مهارت رو برای من ایمیل کنید
  تشکر

 269. سلام
  من به ایلتس هفت احتیاج دارم زمان زیادی هم ندارم و در واقع نمیدونم از چه منابعی شروع کنم که وقتم تلف نشه سطح زبانم متوسطه امکانش هست من راهنمایی کنید

 270. سلام دوست عزیز
  وبسایتتون عالیه
  به ما خیلی کمک کرد ،ممنون
  ببخشید امکانش هست منابعتون رو برای من هم بفرستید.تشکر

 271. سلام خیلی ممنون میشم اگه منابع ایلتس رو هم برای بنده ارسال کنید من قصد دارم سال بعد امتحان بدم.

 272. سلام و تشکر فراوان بابت تجربه های خوبی که در اختیار ما گذاشتین.من دانشجوی ارشد هستم و قصد دارم برای دکتری به خارج از کشور برم و اگر لطف کنیید منابعتون را برای من هم ارسال کنید خیلی خیلی ممنونتون میشم.

 273. سلام خیلی ممنون میشم اگه منابع ایلتس رو هم برای بنده ارسال کنید با سپاس

 274. سلام جناب روشناس واقعا خدا خیرتون بده هر کسی این همه وقت و زمان واسه کمک به دیگران نمیگذاره
  ممنون میشم منابع ایلتس رو برای بنده هم ارسال کنید

 275. سلام و باتشکر از شما یک بار پیام دادم ولی نمیدونم چرا بالا نیومد ممنون میشم منابع رو برای من هم ارسال کنید درود بر شما

 276. سال،زمان زیادی از پست شما می گذرد ،امیدوارم براتون امکان پذیر باشه که برام منابعی رو که دارید برای ایلتس بفرستید.ممنونم.

 277. سلام واقعا برای همه این عزیزان منابع رو فرستادید؟
  اگر‌ممکنه برای من هم بفرستین ممنون میشم.

 278. سلام دوست عزیز.من آیلتس جنرال باید ۷ بگیرم . اگر لطف کنی برای من هم منابع رو ارسال کنی بینهایت سپاسگزار خواهم بود

 279. سلام سپاس از راهنمایی هاتون اگر امکانش هست منابع آیلتس رو برام ارسال کنید

 280. سلام
  از نوشته های مفید و راهنمایی های ارزشمندتون بی نهایت سپاسگزارم.
  می خواستم خواهش کنم اگه امکانش هست منابع آیلتس را برای من ایمیل کنید.
  متشکرم

 281. سلام
  منم از مطالب مفیدتون و خصوصا وقتی که می ذارید بسیار بسیار سپاسگزارم.
  ممنون می شم اگه محبت کنید و منابع آیلتس را برای من هم ایمیل کنید.
  متشکرم

 282. با سلام و تشکر از اینکه با راهنمایی های خودتون مارو از سردرگمی برای نحوه مطالعه و انتخاب منابع نجات میدین، ممنون میشم که فایل ها ی لیسنینگ ومنابع آزمون آیلتس جنرال رو در هر ۴ اسکیل برام ایمیل کنید. بازم ممنون از شما…

 283. سلام دوست عزیز ممنون واسه مطلبی که گذاشتین .اگه امکانش هست بی زحمت منابع رو ایمیل کنید خیلی ممنون.

 284. سلام سپاس از راهنمایی هاتون اگر امکانش هست منابع آیلتس رو برای منم ارسال کنید

 285. سلام جناب روشناس
  اولین کامنت پستتون مال سال ۹۳ بود
  الان دی ۹۷ من می خوام برای کانادا اقدام کنم.
  ممنون میشم منابع آیلتس رو برای من بفرستین

 286. hi mr.roshnas thank you for your helps ,you said it!!ielts7.5 it’s problem but we can,of course with help you,can you send me IELTS resources please???thanks a lot,

 287. سلام من کمتر از ۲ ماه برای آیلتس وقت دارم امکانش هست هرمنابع کاربردی که استفاده کردید رو در اختیار من هم قرار بدید؟ ممنون

 288. سلام آقای روشناس عزیز، از مطلبتون خیلی استفاده کردم.
  لطفا اگر براتون مقدوره منابع کاربردی آیلس را برای بنده هم بفرستید.
  متشکرم…

 289. سلام آقای روشناس عزیز ممنون میشم محبت کنید منابع رو برای من ایمیل کنید

 290. سلام وقت بخیر آقای روشناس

  من کلا ۴ ماه فرصت دارم تا نمره آیلتس ۶٫۵ بیارم ( اونم آکادمیک)
  لطفا اگه ممکنه منابع و تجربیات خودتون را برای من ارسال کنید. واقعاااا نیاز دارم خیلی برنامه ریزی کردم نمیخوام سر یه آیلتس مسخره همه چیزم به باد بره.(راستی اگه امکان داره اون روشی که گفته بودین ترجمه فارسی کلمات رو بنویسم هم یکم کامل تر برام توضیح بدین.)

  ممنونم از مطالب خوبت که با زبون ساده و بدون اغراق و امید واهی نوشتی

  دمت گرم

 291. سلام وقت بخیر آقای روشناس

  من ۴ ماه فرصت دارم برای گرفتن آیلتس (آکادمیک) لطفا اگه امکان داره منابع رو برام ایمیل کنید.
  راستی اون روشی که میگفتین کلمات رو به فارسی ترجمه می کردین رو اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین.

  خیلی ممنونم از نوشته های ساده و خوبت

 292. با سلام و احترام
  لطفا ذر صورت امکان منابع را برای من هم ارسال کنیذ

 293. سلام خسته نباشید

  آقای روشناس برا کسی که زبانش در حد متوسط هستش و مرداذ ۹۸باید در آزمون آیلتس شرکت کنه، چه منابعی خوبه تا آیلتس ۷/۵۰ یا بیشتر بگیره؟؟؟؟

  انقد دنبال کلاس و استادها رفتم هر کسی یه جوری از خودش تعریف میکنه..خواهش میکنم کمک کنین

 294. سلام خیلی ممنون ازانتشار تجربیات با ارزشتونو راهنمایی در مورد آمادگی برای آزمون آیلتس. من هفته اول تیر باید امتحان بدم می شه خواهش کنم منابع ضروری رو که می تونم در این مدت کوتاه سه ماه بخونم تا نمره اورال بالای ۶/۵ و هر اسکیل بالای ۶ رو کسب کنم برای من هم بفرستین ، پیشاپیش از لطف و زحمتی که تقبل می کنید بی نهایت ممنونم.

 295. سلام،
  ممنون از نوشتن تجربیات با ارزشتون، لطفا منابعی رو که استفاده کردید برای بنده هم ارسال کنید. با تشکر فراوان

 296. با تشکر از مطالب مفیدتون. اگر لطف کنین و برای من هم ارسال بفرمایید ممنون میشم.

 297. سپیده مرادی

  سلام وقت بخیر
  من مطالبتون رو خوندم ومی تونم بگم منم الان تو شرایط اون موقع شما هستم میشه خواهش کنم برای من هم منابع و هر چیز مفیدی که فکر میکنید می تونه کمکم کنه ارسال کنید ممنونم از لطفتون

 298. سلام و با تشکر از وب سایت مفیدتون ممنون میشم منابع آیلتس جنرال رو برام ایمیل کنید

 299. سلام ممنون از اطلاعاتتون
  لطف میکنید منابع آیلتس رو هم برا من بفرستید
  با تشکر

 300. سلام..خسته نباشید…می شه لطف کنید منابع آیلتس آکادمیک رو برای بنده هم ارسال کنید؟و لطفا ترتیب مطالعه شون رو هم با شماره گذاری مشخص کنید…بی نهایت متشکرم

 301. حسین نعمت اللهی

  سلام یک دنیااا ممنون میشم که منابع رو برای من هم بفرستید

 302. سلام لطف می کنید منابع رو برای من بفرستید خیلی نیاز دارم

 303. سلام وقت بخیر
  بنده برای مهاجرت به کانادا آیلتس جنرال باید بگیرم اگه لطف کنید و منابع رو برام بفرستید ممنون میشم
  از سطح مقدماتی باید شروع کنم لطفا راهنمایی کنید.

 304. سلام و با تشکر از وب سایت مفیدتون
  طفا منابعی رو که استفاده کردید برای بنده هم ارسال کنید. با تشکر فراوان

 305. سلام و با تشکر از وب سایت مفیدتون
  لطفا منابعی رو که استفاده کردید برای من هم ارسال کنید. با سپاس فراوان

 306. خانم اسماعیلی

  با سلام و درود
  جناب آقای روشناس اگر مقدوره منابع آیلتس جنرال رو برای من ارسال کنید. با آرزوی موفقیت در لحظه لحظه ی زندگی تان
  سپاس گزارم

 307. سلام وقت بخیر.وقت پنج ماهه دارم برای گرفتن ایلتس اکادمیک ۷ .لطفامنابع بفرستید و ترتیب خواندن شون رو .ممنونم

 308. سلام ممنون از مطالب بی نهایت خوبتون میشه منابع رو برلی من هم بفرستید ممنون

 309. سلام
  من خیلی به این منابع جنرال احتیاج دارم ممنون میشم واسه بفرستید

 310. میشه لطفا منابع رو برام بفرستید؟؟

 311. سلام
  من خیلی به این منابع جنرال احتیاج دارم ممنون میشم واسه بفرستید

 312. سلام اما منبعی دریافت نکردم اگه امکان دارد برای من هم ایمیل کنید

 313. سلام
  ممنون از مطالب شما
  لطف کنید منابع آیلتس رو برای من هم بفرستید. سپاس

 314. با سلام من برای اول جنرال و بعد شاید اکادمیک ایلتس رو نیاز دارم و در سطح intermediateهستم و تایم ۵ ماه برای گرفتن آیلتس دارم،بهترین روش و عالیترین و کم هزینه ترین روش به نظر شما چه روشی هست؟!

  • امير حسين روشناس

   من مدتهاست که از فضای امتحان آیلتس دور هستم، اطلاعی از شرایط جدید ندارم. بهتره با یک متخصص در این حوزه مشورت کنید.

 315. سلام ممنون میشم منابع آیلتس رو برام بفرستید

 316. سلام لطف کنید منابع رو برای من هم بفرستید

 317. خیلی مطلب مفیدی نوشتید اگر لطف کنید منابع کامل رو هم برای من بفرستید ممنون میشم

 318. سلام من هم ۸ ماه دیگه می خوام امتحان آیلتس بدم امکان داره برای من هم منابع رو ارسال کنید؟ خیلی ممنون

 319. سلام امیر جان من هم قصد مهاجرت دارم لطفا منابع کامل رو برام بفرستین ممنون میشم.

 320. سلام
  لطف میکنین تمام منابعی که برای ازمون ایلتس استفاده میشه رو برای من هم ایمیل کنین؟؟؟
  ممنون میشم…

  • بسیار سپاسگزارم از ارسال منابع…
   آیا ترتیب این منابع به همین صورتی هست که شما فرستادین؟
   و اینکه برای آیلتس آکادمیک این منابع کافی هست؟

   • امير حسين روشناس

    ترتیب خاصی نداره، کفایت هم بستگی داره به خودتون. بر می گرده به دانش زبانتون و میزان تسلطتون روی انگلیسی.

 321. سلام ببخشید من تازه مطلب شما رو خوندم و من هم مثل بقیه می خواستم تقاضا کنم اگه امکان داره تمام منابع ایلتس و فایلهای لیسنینگ رو برام ایمیل کنید. ممنون و سپاسگزارتون هستم

 322. سلام میشه اگر فرصت دارید منابع آیلتس رو برای من هم ارسال کنید ممنون میشم

 323. درود بر شما آقای روشناس
  ممنون میشم اگر برای بنده هم منابع آیلتس رو ارسال بفرمایید.
  سپاس از مهر شما
  پیروز و شاد باشید

 324. سلام میشه لطفا منابع و واسم ایمیل کنید. ممنون و ببخشید که وقتتون رو میگیرم.

 325. آقا چرا یک لینک نمی ذارید پیج اول، خیال خودت رو راحت کنی؟! شماره آقای مصطفایی و هم بذارید دیگه فقط باید آب و روغن وبلاگ رو عوض کنی!

  • امير حسين روشناس

   نکته اینجاست که خیلی عزیزان میخوان همه چیز حاضر و آماده باشه. من برای فکر کنم ۴۰۰ نفر منابعم رو فرستادم ولی خیلی هاشون حتی لینک ها رو تست هم نکردن!

 326. با سلام لطفا منابع آیلتس تون رو واسم ایمیل کنید با تشکر

 327. سلام امیرحسین جان
  خیلی اتفاقی اشنا شدم
  مطالب خوندم خوب بود واینکه بگم بنده ۲۰ مهر امتحان ایلتس دارم امکانش هست منابع ایلتس به جیمیل بنده بفرستین..
  من برای نمره ۵تلاش میکنم میشه راهنماییم بفرمایین چیکارکنم نمره۵ بگیرم
  باسپاس فراوان

 328. سلام میشه لطفا منابع برای من هم ایمیل بفرمایید

 329. درود جناب روشناس .سپاس از مطالب مفیدتون.
  ممنون میشم اگر منابع و فایلهای مطالعاتیتون برای آیلتس رو برای من هم بفرستید.
  متشکرم

 330. دم شما گرم بابت رسیدگی به کامنتها
  لطفا منابع آیلتس رو برای من هم ارسال بفرمائید

 331. سلام و وقت بخیر
  اگر فرصت داشتین می تونید منابع ای که برای لیسنینگ استفاده کردین رو برای من بفرستید؟

 332. سلام آقای روشناس ممنون میشم منابع ایلتس را برای من نیز ایمیل کنید.
  واقعا برای من مقدور نیست کلاس برم و میخواهم خودم تمرین کنم.

  سپاس بی کران

 333. سلام .روزتون بخیر.خواهش میکنم فایل ومنابع ایتلس روبرای منم ارسال کنید .بسیاربه آیلتس۷نیازدارم.

 334. سلام
  جناب آقای روشناس اگر مقدوره منابع آیلتس جنرال رو برای من نیز ارسال کنید.
  با آرزوی موفقیت در لحظه لحظه ی زندگی تان
  سپاس گزارم

 335. با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  اگر براتون ممکن هست منابعی که برای آزمون آیلتس استفاده کردین برای من هم بفرستین هفت ماه آینده بایستی آیلتس ۵/۵ ارائه بدم .

 336. سلام
  میشه لطقا منابع ایلتس امادمیک و تکنیک هاشم ارایه بدین من ایلتس ۷ لازم دارم و سطحم متوسط هست.

 337. سلام
  مرسی از اطلاعات مفیدتون‌
  لطفا منابع رو برای من هم بفرستین
  مرسی

 338. سلام با تشکر از مطالب مفیدتون، اگ امکانش هس منابعتون رو واسه منم ارسال کنید. ممنون

 339. سلام با تشکر راهنمایی های مفیدی که به اشتراک گذاشتین.
  اگه امکانش هست منابع آزمون آیلتس رو برای من هم ارسال کنید ممنون میشم

 340. سلام ببخشید لطف میکنید منابع رو برای من هم بفرستید خیلی لطف میکنید

 341. با سلام

  ممنون میشم منابع ایلتس رو برام ایمیل کنید

 342. سلام وقتتون بخیر من دوسال هست که کلی کلاس رفته ام ولی هیچ آمادگی ندارم و باید تا۳ ماه دیگه آزمون بدم میشه لفا منابع را به ایمیلم بفرستین

 343. سلام خیته نباشید، ممنونم از این پست خیلی مفیدتون، ببخشید میشه لطف کنید منابع ایلتسو که مطالعه کردید برام ایمیل کنید؟

 344. سلام وقت بخیر اقای امیر حسین من یبار ایلتس اکادمیک دادم و در کمال ناباوری پنج و نیم شدم چون هر چی ماک میدادم شش و نیم میشدم و تستای کمبریج رو که میزدم جمع بندب نمرم شش و نیم میشد الان دیگه جرات ندارم دوباره ایلتس بدم ازش میترسم حدود شش ماه پیش امتحان دادم ولی الان یکم مهارتامو تقویت کردم تنها پیزی که ازش واقعا بدم میاد لیسنینگ هست امکانش هست اون فایل لیسنینگ و یا پنئ تا منبع که بشه تو ی ماه به نمره ی شش و نیم لیسنینگ رسید رو به منم بدید یا ایمیلتونوبفرستید
  ی سوال دیگه اینکه من با این سطح جنرال چند میتونم بگیرم؟

 345. سلام دوست محترم، میشه از شما خواهش کنم لطفا منابعی که مطالعه کردید را برای من ارسال کنید، واقعا لطف بزرگی میکنید.

 346. با سلام خسته نباشید،من در سطح اینترمدییت هستم و نزدیک به ٢ سال هست که میخوام برای آزمون آیلتس آماده بشم و امتحان بدم ولی موفق نشدم،خیلی موسسات مختلفی رو هم عوض کردم تا زودتر به هدفم برسم ولی متاسفانه موفق نشدم،میشه لطف کنید یه برنامه و همینطور مشاوره برای زودتر به هدف رسیدنم انجام بدید،واقعا شرایط سختی داریم و من شاغل نیستم،و همسرم هم درامد بالایی نداره و من ٣٧ سالمه و نمیتونم به بچه دار شدن فکر کنم متاسفانه،گرفتن آیلتس بهمون خیلی کمک میکنه که بتونیم تصمیم بگیریم برای زندگی ،واقعا کمک خیلی بزرگی میکنید که یه برنامه منظم و همینطور مشاوره خوب بهم بدید،سپاسگزارم.

 347. سلام میشه منابعو برا منم بفرستید

 348. سلام . روزتون بخیر من تازه با وبلاگ شما آشنا شدم . واقعیتش من ریدینگ و رایتینگ خوبم امام لیسنینگ و اسپیکینگ ضعیف هستم ممنون میشم منابع رو برای منم ارسال بفرمایید .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*